ÜYE OL        GİRİŞ   
Posta Kutusundaki Mızıka % 40indirim

Posta Kutusundaki Mızıka

A. Ali Ural

Şule Yayınları

25,00 TL 15,00 TL
196 adet stoklarımızda

Bu sabah kuş sesleriyle uyandım. Ne güzel değil mi? Hayır, güzel değil! Açık penceremden ok gibi dalıp yastığıma saplanan karga sesleriydi. Kuş sesleri dediğimde aklına asla karganın gelmediğini biliyorum. Bu, karganın da bir kuş türü olduğunu bilmeyişinden değil, karganın türünün en önemli özelliği olan güzel bir ötüşten mahrum oluşundan elbette. Yüzümü yıkarken acaba diyordum; acaba türümüzün en önemli özelliklerini taşıyor muyuz? Hareketlerimiz ve sözlerimiz nerelere saplanıyor? Acaba “insan” denince hatırlanıyor muyuz?

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 206
Barkod : 9799756841357

Katkıda Bulunanlar

Editör
Mehmet Öğütçü

Kapak Tasarım
Yasin Çetin

Başucu

Kesinlikle bir başucu kitabı olabilecek nitelikte ara ara açıp kendini iyi hissetmek için okunabilecek kitaplardan.

V
Vahide Yıkılmaz  -   18.04.2016
eşsiz

şuana kadar okuduğum en eşsiz kitap diyebilirim :) roman değil ama romandan daha sürükleyiciydi benim için. bitirdikten sonra tekrar tekrar okudum ara sıra alır yine birkaç sayfa okurum içinden :) başucu kitabımdır

S
Sibel Keleş   -   31.03.2016
Başucu kitabı..

Siz de bilirsiniz ki, bazı kitaplar hiç bitmezler, asla bir kütüphanenin rafında tozlanmazlar, çünkü okuyup bitirdikten sonra bir kenara kaldırmanız için değil, tekrar tekrar okumanız için yazılmışlardır. İşte "Posta Kutusundaki Mızıka" benim için hiç bitmeyecek olan kitaplardan biri oldu. Bir dosta yazılan mektuplardan oluşan bu kitap o kadar içten ki, okurken o dostun siz olduğunuzu içinizde bir yerlerde hissediyorsunuz. Sanki her bir mektup size hitaben, sizin okumanız için yazılmış gibi.. Sanki Ali Ural'la karşılıklı oturmuş, iki dost olarak sohbet ediyormuşsunuz gibi.. Ayrıca bu mektuplarda öyle konulara değinmiş ki yazar, durup düşünmemek elde değil. Kitabı okurken birçok cümlenin, paragrafın, hatta bazen sayfaların altını çizdim. Sonra altını çizdiğim yerleri tekrar okudum. Düşündüm. Bazen bir paragraftan diğerine geçmeden, bir sayfayı çevirmeden aynı cümleleri tekrar tekrar okuyup, sindirdiğim oldu. Çünkü öylesine okunup geçilmek için yazılmamıştı bu satırlar.. Okuyup, geçemezdim. Evet, okuduğum bir çok kitabı beğenirim, fakat pek azı yüreğime dokunur. Posta Kutusundaki Mızıka yüreğime dokunmakla kalmadı, orada bir yer edindi. Ve başucu kitaplarımın arasına katıldı. Biliyorum ki, zaman zaman rastgele bir sayfasını açıp okuyacağım, ve her seferinde farklı bir tad verecek bana o satırlar. "İyi ki okumuşum!" dedirten kitaplar, iyi ki varlar..

İ
İrem @Mybookheaven  -   16.03.2016
Posta Kutusundaki Mızıka

Okumaya otobüste başladığıma pişman olduğum bi kitap. Çünkü daha ilk sayfalarında içerisinden almak, kendi not defterime geçirmek istediğim bir sürü cümle bulup bunu otobüste yapamayacağım için kitabın kapağını kapatma zorunda hissettiğim ama aynı zamanda da içimde müthiş bir merak uyandıran bir kitap.Şiddetle tavsiye ederim.

S
Sümeyra Turan  -   15.03.2016
Dostlara emir, diğerlerine tavsiye

Ali Ural'ı Posta Kutusundaki Mızıka ile tanıdım, iyi ki tanıdım. İçten yazdığı şiirleriyle de beni okuduğuma pişman etmedi.

Y
Yeşim Pehlivan  -   05.03.2016
Muhteşem

Bir dosta sesleniş ve ardından söylenilenler bu kadar güzel olabilir dediğim kitap...

E
Esra Yılmaz  -   11.02.2016
Dostluğa dair

Hayatımın kitabı diyebilirim bu kitap için. Şimdiye kadar çok kitap okudum ama hiçbir kitap yerini alamadı. Dostluğa dair hayata dair muhteşem mektuplardan oluşan bir kitap. Bitmesin diye azar azar sindire sindire okudum, herkese tavsiye ederim

M
Merve Polat  -   11.02.2016
Babil.com  
ATES