ÜYE OL        GİRİŞ   
Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar % 20indirim

Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar

Halil Ekşi

Kaknüs Yayınları - Ders Kitapları

50,00 TL 40,00 TL
Stoktan Teslim

Psikoloji biliminde yirminci yüzyılın ikinci yarısından itibaren, insan deneyimlerinin aşkın yönü ve maddi olanın ötesindeki deneyimler araştırma konusu olarak giderek önem kazanmıştır. Manevi deneyimler psikoterapi süreçleri açısından kayda değer ve merkezi öneme sahip süreçler olarak kabul edilmeye ve manevi yönelimli müdahale stratejileri geliştirilmeye başlanmıştır.

Türkiye’de ise bu alandaki çalışmaların henüz başlangıç düzeyinde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ülkemiz, zengin manevi birikim ve mirasa sahip bir coğrafyada bulunmaktadır. İyi oluş, psikolojik işlevsellik ve gelişim için temel alanlardan biri olan maneviyat alanının, psikoterapi ve psikolojik danışma süreçlerindeki yansımalarına ilişkin Türkçe literatürde gerek titiz kuramsal ve ampirik çalışmalara gerekse verimli tartışmalara, en az dünyanın diğer coğrafyalarında olduğu kadar ihtiyaç vardır.

Bu yönüyle on dokuz bölümden oluşan elinizdeki bu kitabın mevcut olan eksikliği gidermede oldukça faydalı olacağı düşünülmektedir. Mümkün olduğunca çok sayıda psikoterapi ekolünün manevi yönlerine yer verilen kitapta, olgu ve uygulamaların da yer alması bu alanda çalışanlara kolaylık sağlayacaktır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2017
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 15,50 x 22,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 464
Barkod : 9789752566217

Katkıda Bulunanlar

Editör
Muhammet Çiftçi

Kapak Tasarım
Ahmet Bilal Türk

Katkıda Bulunan (İçerik)
Onur Aslantürk

Babil.com