95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!
109,90 TL Bu alışverişten kazancınız: 20,00 TL
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 26-30 Mayıs

Ürün Hakkında

Quiz Game Vol.1 : Osmanlı Tarihi Kutu Oyunu

Ünlü yazar ve Tarihçi Emrah Safa Gürkan yüzbinlerce satan dört kitabının ardından bu sefer Quiz Game Vol.1 : Osmanlı Tarihi kutu oyunu ile karşımızda. Kolay orta ve zor seviyelerde 100 kart ile 200'den fazla soru barındıran Quiz Game oyunu eğlenceli bir zaman geçirme olanağı tanıyor.

Serinin ilk oyunu olan ve Osmanlı Tarihini ele alan Quiz Game Vol.1 kutu oyununda hem tarih bilgisini tazelemek, hem de gençlerin eğlenerek tarih öğrenmesi için tasarlandı.

Osmanlı döneminde yayımlanan en uzun ömürlü kadın dergisi hangisidir?

II. Abdülhamid döneminde, 1895 yılından 1908 yılına kadar aralıksız 13 yıl boyunca yayında kalmış olan Hanımlara Mahsus Gazete, Osmanlı döneminde  en uzun süreli kadın dergisi olarak kabul edilmiştir.

Miyop Churchill olarak da bilinen William Churchill tarafından yayınlanan ilk özel Osmanlı gazetesinin adı nedir?

Türk basın tarihinde her ne kadar yarı resmi olsa da ilk olarak çıkan Türkçe gazete Ceride-i Havadis'tir. İngiliz misyonundan William Churchill tarafından 1840'ta çıkarrılmış olan Cerîde-i Havâdis gazetesi, Osmanlı'daki ilk yarı resmi gazete olarak kayıtlara geçmiştir.

Hac zamanı Mekke ve Medine’ye (Haremeyn) gönderilen eşya ve hediyelere verilen ad nedir?

Haç zamanı Haremeyn'e dağıtılmak üzere gönderilen para, altın, değerli eşyalar ve hediyeler surre olarak adlandırılırdı. Her yıl hac döneminde Mekke ve Medine halkına dağıtılmak üzere gönderilen surrelerin tam olarak ne zaman başladığı bilinmese de 775-785 yıllarında başladığı tahmin edilmektedir.

Osmanlılar hakkında bilgi veren ilk Bizans tarihçisi kimdir?

Georgios Pachymeres, Latinler tarafından İstanbul'un işgali ile İznik'e göç eden bir ailenin çocuğu olarak 1242 yılında İznik'te dünyaya gelmiştir. 1261 yılında Latin işgalinin sona ermesinden sonra İstanbul'a dönmüştür. Pachymeres, Osmanlıları hakkında bilgiler veren ilk Bizans tarihçisi olarak bilinmektedir.

 

Emrah Safa Gürkan Kutu Oyunu - Quiz Game

Tarihçi ve yazar Emrah Safa Gürkan, yüz binler satan dört kitabının ardından bu kez bir kutu oyununu hayata geçirdi. Serinin ilk ürünü olan “Quiz Game Vol. 1: Osmanlı Tarihi”, içerisinde kolay, orta ve zor seviyelerinde 110 kart ile 200’den fazla soru barındırıyor.

“Miyop Churchill olarak da bilinen William Churchill tarafından yayınlanan ilk özel Osmanlı gazetesinin adı nedir?”, “Osmanlı döneminde yayımlanan en uzun ömürlü kadın dergisi hangisidir?”, “Hac zamanı Mekke ve Medine’ye (Haremeyn) gönderilen eşya ve hediyelere verilen ad nedir?”, “Osmanlılar hakkında bilgi veren ilk Bizans tarihçisi kimdir?” gibi sorular barındıran oyun, hem tarih bilgisini oyun oynayarak tazelemek isteyenler, hem de genç öğrencileri tarihe eğlenerek yaklaştırmak isteyenler için tasarlandı.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

  • Barkod
    8682059386018
  • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

    Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com