0,0
0 değerlendirme
160,00 TL Bu alışverişten kazancınız: 40,00 TL
5 iş gününde temin Standart Teslimat : 10-13 Şubat

Kitap Hakkında

Rüya Saz Eserleri / Doç.Dr.Volkan Gidiş Besteleri isimli kitap çalışması, Türk Müziği çalgıları içerisinde çok önemli bir yeri olan kanun çalgısının ve diğer Türk müziği çalgılarının icralarına teknik açıdan katkı sağlayacak bir çalışmadır. Bu kitaptaki saz eserleri finale nota yazım programı ile yazılmıştır.

Günümüzde sözlü eser besteciliği, saz eseri besteciliğine nazaran daha yaygın ve tercih edilir durumdadır. Bu sebeple nadir olan saz eseri besteciliğine katkı sağlayacak bu çalışma, tüm sazendelere ve bestekarlara ışık tutmasını diliyorum. Ayrıca geleneğimizden gelen meşk usulü sisteminin önemi ve bilinciyle oluşan, yeni icra arayışları çerçevesinde tüm sazendelere, musıkîseverlere, bestekarlık alanında ilerleyenlere ilham olmasını temenni ediyorum.

Bu kitaptaki besteler, İTÜ Türk müziği devlet konservatuarı kompozisyon bölümünde eğitim aldığım dönemde başlayıp bugüne kadar yapmış olduğum teknik açıdan önem arz eden çeşitli makamlarda bestelenmiş saz eserlerinden oluşmaktadır. Eserleri bir DVD içerisinde beğeninize sunuyorum. Ayrıca notaların üzerinde yer alan QR kodlar ile eserlerin icralarına daha hızlı ve kolayca ulaşmanız mümkün olacaktır. “Rüya / Saz Eserleri” isimli çalışmamda bir çift mızrabım ile gönlünüzde ve kulağınızda “hoş bir sedâ” bırakabilirsem ne mutlu bana. Faydalı olması dileklerimle…

- Doç. Dr.Volkan GİDİŞ

 

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Kağıt cinsi adı
  Kuşe
 • Sayfa sayısı
  48
 • Barkod
  9786057123701
 • Basım tarihi
  Temmuz 2022
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç