ÜYE OL        GİRİŞ   
S'yomka - Pyanj Kıyısından Fotoğraflar % 35indirim

S'yomka - Pyanj Kıyısından Fotoğraflar Ciltli

Kemal Cengizkan

Galata Fotoğrafhanesi

55,56 TL 36,11 TL
Stokla sınırlı: 1 adet

S'yomka projesi, usta bir fotoğrafçının objektifinden, yıkıcı bir iç savaşın izlerini taşıyan bir sınır nehri çevresindeki insan manzaralarının yer aldığı, kaçırılmayacak bir fotoğraf albümü.

Daha önce yayınlanmış başka fotoğraf albümleri de bulunan Kemal Cengizkan tamamı siyah-beyaz fotoğraflardan oluşan bu özel çalışmasında, Amu Derya'nın kollarından olan bir nehrin etrafındaki köylerdeki günlük yaşamı belgeliyor.

Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından ESFIAP ünvanı verilen usta fotoğrafçı Kemal Cengizkan, içsavaşın ardından doğusu ile batısı arasındaki bağlantı yolunu açık tutmaya çalışan Tacikistan'daki iyileştirme çalışmalarında bizzat bulundu. Bu süredeki ziyaretleri sırasında da Tacikistan'ı Afganistan'dan ayıran Pyanj Nehri ve çevresinde şahit olduğu yaşam kesitlerini de birbirinden çarpıcı 50'den fazla fotoğrafa sığdırarak, bu eserde bir araya topladı. Cengizkan bölgede fotoğraf çalışması yaparken, arkasından günlerce “S'yomka” diye yabancı bir dilde bağıran çocukların bu heyecanlı çığlıkları ise kitaba adını verdi. Çünkü “S'yomka” hem “fotoğraf çekmek” hem de “ateş etmek” anlamına geliyordu.

Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin (AFSAD) uzun süre başkanlığını yapmış olan Kemal Cengizkan aynı zamanda Fotoğraf Vakfı’nın da kurucuları arasında.

Şömizli bez cildi ve kolay taşınır ebadı ile fotoğraf meraklılarının ve koleksiyonerlerin kaçırmaması gereken bir çalışma.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Haziran 2014
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 15,50 x 20,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 112
Barkod : 9786056255724

Katkıda Bulunanlar

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf
Kemal Cengizkan

Babil.com