Babil.com
Sait Faik'in Sakarya'sı % 20indirim

Sait Faik'in Sakarya'sı

Engin Yılmaz

Değişim Yayınları - Ders Kitapları

13,00 TL 10,40 TL
 
0/5 (0 kişi)
8 adet stoklarımızda

Elinizdeki bu çalışma, 1998 yılından beri sürdürdüğümüz bir emeğin ürünüdür. İlk olarak, 1998 yılında düzenlenen I. Sakarya Kültür ve Tarih Sempozyumu´nda Sait Faik´in Hikayelerinde Mekan ve Adapazarı konulu bir bildiriyle, Sait Faik´in sanatçı dünyasına daha yakından tanıma ve inceleme fırsatını bulduk.

Kitabın ana çerçevesini 'Sait Faik ve Adapazarı' kesişimi oluşturmaktadır. Kitapta Sait Faik'in sanatçı duyarlılığı ile Adapazarı'na bakışı, Sait Faik'in eserlerinde Adapazarı yansımaları, Adapazarı'nın mekanları, sorunları ama en önemlisi Adapazarı'ndan çalışkan, özverili, zeki insan tiplemeleri alıntılarla ortaya konulmuştur. Bütün bu yansımalar aktarılırken, Sait Faik modern hikayeceliğimize değişimi, dönüşümü nasıl getirmiştir? Hikayeciliğimizi nasıl modernize etmiştir. Uluslararası bir üne nasıl kavuşmuştur? Bugün hala ve niçin aşılamamıştır? gibi soruların da cevapları aranmıştır.

Kitabın bu ikinci basısında yeni bölümler eklenerek süregelen araştırma ve incelemelerimizin ışığı altında yeni ve özgün yaklaşımlarımıza da yer verildi.

 

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2006
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 144
Barkod : 9789758289431

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Editör
Aydın Duran

Babil.com  
ANDUIN