ÜYE OL        GİRİŞ   

Sanma ki Yalnızsın % 30indirim

Sanma ki Yalnızsın

Elif Şafak

Doğan Kitap

26,85 TL 18,80 TL
67 adet stoklarımızda

Sana kelimelerden kaleler yaptım. Hendekli, balkonlu, eflatun bayraklı, girişi saklı kocaman kaleler. Bir odasında bıraktım yüreğimi. Merasimsiz, habersiz, tantanasız ve beklentisiz usulca düşürüverdim elimden, olur da bulursan belki sevinirsin diye, öylesine.

Sana harflerden sarmaşıklar ördüm; geceleri gözlerini kapadığında, uyku ile uyanıklık arası o tekinsiz aralıkta durduğunda, cinlerin meşveret alanında yapayalnız kaldığında koklarsın belki, hatırlarsın diye.

Sana alfabeden kaftan diktim; azametle giyesin ve hiç üşümeyesin diye, kalın kadifeden, sırma ipliklerle. İşledim üzerine isminin baş harflerini, sessiz ve derinden, kimse bilmeden, sadece Yaradan’ın duyduğu bir yemin gibi.

Sana noktalardan güller, virgüllerden bülbüller, ünlemlerden yaylalar, noktalı virgüllerden dağlar ve ovalar yaptım. Her bir imla işaretini özenle ekledim isminin büyüsüne. Çünkü sevmek, yeni bir dil inşa etmek demek. İki kişilik bir dil. Çünkü aşkın olduğu yerde muhakkak kelam vardır, sessizlik değil. 

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2018
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 220
Barkod : 9786050951462
Anlatım güzel ama?

Kitap sanki kadın okurlar için yazılmış gibi. Kendini bilen, medeni, kadın-erkek eşitliğini kabul eden, kadına saygısı olan, hayatın müşterek olduğunu düşünen erkek okurlara çok hitap ettiğini düşünmüyorum, Çok fazla biz kadınlar şöyle ikinci plana atıldık, biz kadınlar şöyle yanlış yaparız, biz kadınlara şöyle imkan tanınmadı gibi örnekleri olan 2-3'er sayfalık denemelerle dolu, tabi ki Elif Şafak söz konusu olduğundan anlatımı güzel ve ilginç bilgiler de içeriyor ama 210 sayfa okumak için gerekli zamanı daha fazla ilginizi çekebilecek bir kitaba harcamanızı tavsiye ederim (Erkek okurlar için)...

E
Emrah Koçak  -   25.06.2018
İlk Yorum

Bu kitaba hiç yorum yazılmamış olması ilginç değil mi?

M
Mustafa C.  -   05.05.2018
Babil.com  
TOPRAK