ÜYE OL        GİRİŞ   
Seher % 25indirim

Seher

Selahattin Demirtaş

Dipnot Yayınları

17,00 TL 12,75 TL
Stoktan Teslim

Seher’deki hikayeler, heveskar işi değil insana ve yaşama duyulan derin sevginin ince bir mizahla harmanladığı has yazar işi metinler. Karşımızda, tutsaklık günlerinde vakit doldurmak için yazan biri değil, bugüne kadar ortaya çıkmamış, okura ulaşmamış bir edebiyatçı var.

Demirtaş’ın hikayelerini okuyunca, keşke halkına, ülkesine, dünyaya karşı duyduğu sorumluluk ağır basmasaydı da yazar olsaydı diye hayıflandım. Sonra, edebiyat-sanat damarımın bencilliğinden utandım: o zaman, edebiyat bir yazar kazanacak ama Türkiye Demirtaş kalibresinde bir siyasetçiden, geleceğin önemli bir liderinden, barış ve özgürlük umudundan yoksun kalacaktı.

- Oya Baydar

Siyaset ve sanat disiplinleri birbirine benzemez. Siyaset; doğru zamanda siyasi açıdan doğru olanı söylemek ve gerçek düşünceleri saklamak ilkesine sahipken, sanatçı deyim yerindeyse yüreğini kazıyarak en gizli duygularını, en büyük kitleyle paylaşmaya koşullanmıştır. Bu açıdan Selahattin Demirtaş’ın değerli öykülerini özel bir yere koymamız gerekir diye düşünüyorum. Acılar karşısında duyarlı bir yüreğin çığlığını yansıtan bu öyküler, siyasetten çok daha derin bir insani damara dokunuyor. 

Kitabın özenli ve akıcı bir Türkçeyle yazılmış olması, hem estetik hem de toplumsal açıdan ayrıca övgüye değer. Bu ülkedeki herkesi birleştirecek olan ortak payda sanatın büyülü yaratıcılığında gizli. Çünkü sanat, vicdanın dilidir. Selahattin Demirtaş da bu dili konuşuyor.

- Zülfü Livaneli

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 140
Barkod : 9786052318003

Kategoriler

politikacıdan öykü okumak

Bir politikacıdan öykü okumak keyifli. Hem ortalama çıtasının üzerinde öyküler okuyorsunuz hem de bu kadar görünür birinin iç dünyasını görüyorsunuz. Demirtaş'ın başarılı bir öykücü olduğunu düşünüyorum. Ancak Oya Baydar ve Zülfü Livaneli'nin yorumlarını abartılı buluyorum. Politik yakınlık nesnel değerlendirmenin önüne geçmiş, diyebilirim.

B
Barış Akkurt  -   18.02.2018
Tarifsiz

Ağladığım, güldüğüm ve etkisinden kurtulamadığım harika kitap.

D
Dilan Kartal  -   09.02.2018
Duygu Dolu

"Mutsuz değildiler ve bunu mutluluk sanıyorlardı" Oldukça iyi bir Türkçe... İyi yazılmış, kısa, duygulu hikayeler. Daha uzun olsaydı keşke. Merakla bekliyoruz yeni hikayelerini...

N
Nagehan Akan  -   15.11.2017
Muhteşem

Gerçekten çok güzel bir kitap, dolu dolu. Hiç bitmesin istedim okurken.

M
Mikail  -   03.11.2017
Harika bir eser

Anlatımı güzelliklerle dolu öyküler... Bazen hüzünlendirici, bazen dipdiri... Yüreğe sağlık...

D
Dmrts  -   22.09.2017
Babil.com