Babil.com
Sıfır Sayı % 25indirim

Sıfır Sayı

Umberto Eco

Doğan Kitap

25,00 TL 18,75 TL
 
0/5 (0 kişi)
3 iş gününde temin

Tam bir “kaybeden” olan Colonna (50), gazeteci Simei’den iyi bir iş teklifi alıyor: “Yazı işleri sorumlusu ya da benzeri bir şey” sıfatıyla bir yıl boyunca bir günlük gazete için hazırlanan 12 “sıfır sayı”yı yönetecek ve “asla çıkmayacak olan bir günlük gazetenin hazırlanışıyla geçen bir yılın öyküsü”nü anlatan bir kitap yazacak.

Patron Vimercate, bu gazete sayesinde “finans ve politika dünyasının güzel salonunu rahatsız edebileceğini kanıtladıktan sonra, olasılıkla bu güzel salon ona bu düşünceden vazgeçmesini rica edecek, o da Yarın tasarısını bir kenara kaldırıp güzel salona giriş yapma iznini koparmış  olacak.”

Teklif sahibi Simei’nin de kendi planı var: “her şey suya düşerse kitabı yayımlarım. Bomba gibi patlayacak ve yayın hakkı adına bana belli bir gelir sağlayacaktır. Ya da, olur ya, birileri yayımlamamı istemez ve bana bir total verir. Net.”

Olaylar böyle başlıyor ve Eco gözde konuları aracılığıyla İtalya’nın 50 yıllık tarihini yeniden yazıyor: Gladio, bir Papa’ya suikast, başka bir Papa’nın öldürülmesi, hükümet darbeleri, gizli servislerle terör örgütlerinin karmaşık ilişkileri… Ve bir soru: Acaba Mussolini sağ mı?

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İtalyanca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 176
Barkod : 9786050929751

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Şaşırtıcı Olay Örgüsü

Başlıkta da yazdığım gibi şaşırtıcı bir olay örgüsü var, bu sayede kitap akıcılıktan ödün vermiyor. Şantaj ana fikri ile hareket eden bir mafya lideri, kendi konumunu güçlendirmek için istemeden birçok olayın tetiklenmesini sağlıyor.

Y
Yasin Işıldar  -   16.10.2017
İlgi Çekici

İlgi çekici bir kitaba benziyor. Tıpkı Chuck Palahniuk' un kitabı gibi bu kitapta da bir iş etiği söz konusu. Palahniuk kitabında müşterileri içlerinden yöneterek kendi ürünlerini aldırmak söz konusudur ama burada sanki müşteriyi biraz daha kazanmak söz konusu olacak. Okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.

T
Turan Kocakaya  -   29.02.2016
Babil.com  
EDORAS