ÜYE OL        GİRİŞ   
Şiiri Şiirle Ölçmek % 30indirim

Şiiri Şiirle Ölçmek

Şiir Üzerine Yazılar, Söyleşiler, Soruşturmalar

Edip Cansever

Yapı Kredi Yayınları

22,22 TL 15,56 TL
Stoktan Teslim

Şiiri Şiirle Ölçmek, modern şiirimizin en özgün ve üretken şairlerinden biri olan Edip Cansever'in (1928-1986) bütün yazılarını, söyleşilerini ve soruşturma yanıtlarını ilk kez bir araya getiriyor.

Cansever'in yazılarında, poetikasını belirleyen, yaşama ve şire bakış açısını oraya koyan, şiirini anlamamızı sağlayacak pek çok ipucu bulunur. Örneğin;Türk şiirinde az rastlanan 'dramatik monolog' türünü neden tercih ettiğini göstermesi bakımından en önemli yazılarından biri olan 'Şiiri Bölmek'te, Cansever, hep birilerine ya da bir şeylere uyum göstererek yaşadığımızı, sonuçta kişiliğimizi yitirdiğimizi vurgular. Ona göre, direnmekle çevreye uymak arasında şaşkına dönen ve çeşitli rollere bölünün bireyin şiirde hakkıyla temsili, şiirin de anlatıcılara bölünmesiyle, yani dramatik bir şiirle mümkündür.

Okuyuca, "Düşüncenin Şiiri", "Soyut Somut","Şiiri Şiirle Ölçmek", "Tek Sesli Şiirden Çok Sesli Şiire" ve "Tragedya Üzerine Notlar gibi yazılarda, ayrıca şaire yerinde soruların yöneltildiği söyleşilerde ve Erdal Öz'e yazdığı mektuplarda da Cansever şiirinindüşünsel temellerine açılan pek çok kapıyla karşılaşacaktır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 407
Barkod : 9789750815225

Katkıda Bulunanlar

Editör
Selahattin Özpalabıyıklar

Düzelti - Redaksiyon
Hakan Toker

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf
Ara Güler

Hazırlayan
Nahide Dikel
Devrim Dirlikyapan

Babil.com