ÜYE OL        GİRİŞ   
Simyacı % 30indirim

Simyacı

O Alquimista

Paulo Coelho

Can Yayınları

23,50 TL 16,45 TL
Stoktan Teslim

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap.Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlana'nın ünlü Mesnevi'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir "klasik" yapıt haline geldi.

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatname"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın? Gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İspanyolca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 188
Barkod : 9789750726439

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Özdemir İnce

Kapak Tasarım
Ayşe Çelem Design

Boş

Dünyanın en sıkıcı kitabından biraz daha sıkıcı bir kitap. Sonu desen alakasız, okuduğunuz zamana değmez. Bir daha okumamak için iki saat içerisinde bitirdim. 12.95 TL'yi daha iyi değerlendirin; gidin yemek yiyin ya da başka bir yazarın başka bir kitabını alın. Lütfen zamanınızı boşuna harcamayın.

İ
İnanç Fenerci  -   17.08.2018
Bilgeliğin Kitabı

Her insan birey olarak kendi varoluş amacını anlamak ve kendini gerçekleştirmek için yaşar. Çocuklar çok başarılıdır bu konuda. Ama büyüdükçe uzaklaşırız yolumuzdan. Bu kitap bize kendimizi hatırlatıyor. Kitabın kelimesinden hecesine, noktasından virgülüne, yazarın dilinden cümlelerin dizilişine kadar bilgelikle oluşturulmuş bir kitap. Kendini arayan herkesin okuması gereken bir kitap.

E
Esra Şen  -   20.10.2016
Uzun Yol Uzun Sabır Gerektirir

Hayatın anlamını anlamak için okunması gereken kitaplardan bir tanesi. Hayatta ne olursa olsun eğer sen iyi, mutlu ve umutluysan hayat zorluklarını hoşgörüyle karşılayıp yara almadan kurtulabilirsin. Ayrıca insan ideallerinden vazgeçmemeli, fakat istediği şeye giderken yol üstündeki güzellikleri görmeli ve yaşamalıdır. Farklı yönden bakarsak Simyanın sadece Felsefe Taşından ibaret olmadığını öğrenebilirsin. İnşallah ana fikrini kısaca açıklayabilmişimdir. Harika bir kitap... Bir süre etkisinden çıkamıcam galiba...

H
Halil Üneş  -   13.08.2016
Simyacı

Tek kelime ile anlatmak istesem büyüleyici derdim sanırım. O kadar etkisi altına alıyor ki roman sizi elinizden bırakamıyorsunuz. Ve içindeki bazı detaylar yıllar geçse de size kendisini hatırlatacak cinsten. Paulo Coelho ile tanışma kitabım olan Simyacı'nın bende yeri ayrıdır.

B
Burcu Ekici  -   10.08.2016
simyacı

daha önce okumadıgıma bin pişman oldugum bir kitap simyacı. herkesin kitaplıgında olması gerekiyor bence

R
Rabia Ozdemir  -   23.07.2016
Evrenin ruhu ve dili

Doğanın işaretlerinin, pozitif enerjinin, yazgımızı belirleyen simgelerin gerçekten var olduğuna inandıran bir kitap. Ne çok ağır bir dili ve ne de yorucu. Mutlaka pkunmalı ve okutulmalı bence.

B
Büşra Bilge  -   18.07.2016
Çok güzelllll

Keşke daha önce alıp okusaydım dediğim kitapların en başında gelir. Çok güzel, çok akıcı bir üsluba sahip bir kitap. Başlayınca kendinizi durduramayıp kitabı bitireceğiniz daha sonrada hemen bitti diye üzüleceğiniz bir kitap.

B
Bahri Erişdi  -   04.07.2016
Batı'nın Doğu Algısı

Batılılar için olağanüstü, hikmetli ve oryantalist ögelerle bezeli olduğu için ilgi çekici bir kitap olabildiğini anlıyorum. Kitap güzel mi? Evet, güzel. Ancak bizim içinde yetiştiğimiz kültürde, kitapta anlatılanlar ve daha fazlası zaten var. Bunun üstüne bir şey katabilecek seviyede olmadığından, benim için çok da cazip, ayılıp bayılacağım bir kitap kategorisine yerleşmedi. İçerik açısından böyle. Kurgu açısındansa iyi düzeyde.

Ş
Şeyma Benli  -   13.06.2016
...Simyacı...

"Nereye gideceğini bilmiyorsan, seçtiğin yolun hiçbir önemi yok."<br />Çok basit bir dille bu kadar etkili olabildiği için Simyacı unutulmayacak bir eser.

A
Ahmet Yılmaz  -   05.06.2016
Yaşam

Simyacı öyle bir kitap ki onu okurken yaşamı tekrar düşünüyorsunuz. Geçmişi geleceği ve bugünü düşünüyorsunuz. Santiago ile birlikte 'Mânayı' aramaktır bu kitap. 'Mâna' yı arayanlara tüm içtenlikle tavsiye edilir.

N
Nurullah Selen  -   20.05.2016
Sİmyacı

Her yaşa hitap eden bir kitap. Öğretmenimin tavsiyesiyle almıştım. Ve çok beğendim. Hayatına bir şeyler katmak isteyen, gerçekleri görmek isteyen her insanın okuması gereken bir kitap.

T
Tuğba Denizhan  -   13.05.2016
Kesinlikle Okunmalı

Kısa fakat etkisi derin bir kitap. Herkesin kitaplığında olması gerektiğini düşünüyorum. Okuduktan sonra kitap sana birçok şey katıyor, ben okuduktan sonra hem hayatı sorguladım hem mutluluğum için bir şeyler yaptım. <br />Ve şu sonu... Alın, okuyun, okutturun!

G
Görkem Topkaya  -   09.05.2016
gitmeye değer yerlerin kısa yolu yoktur büyüleyici bir hikaye ..

Yaşıyorum,dedi delikanlıya, aysız ve kamp ateşsiz bir gece, hurma yerken. Ve bir şey yerken başka bir şey düşünmem. Yürüdüğüm zaman da yürüyeceğim hepsi bu. Savaşmak zorunda kalırsam , ölüm şu gün ya da bugün gelmiş vız gelir tırıs gider. Çünkü ben ne geçmişte ne de gelecekte yaşıyorum. Benim yalnızca şimdim var ve beni sadce o ilgilendirir. herzaman şimdide yaşamayı başarabilirsen mutlu bir insan olursun....<br />Kendini aramak ve bulmak,,, bir çobanın inanılmaz yolculuğu defalarca okudum ve yine okuyacağım ... her sayfasında mutlaka altını çizebileceğiniz anlamlı metaforlar güzel sözler ... okadar etkileyici bir kitapki insana dünyayı olduğu gibi değilde olabileceği gibi hayal etmeyi öğretiyor. Artık bende dünya gerçeklerine oldukları gibi değil de olmalarını istediğim gibi bakıyorum. umarım sizlerde okur ve benim kadar beğenirsiniz.

M
Melek Beyza Özaslan  -   05.05.2016
Harika

Simyacı sıra dışı bir kitap yazarın diğer kitaplarınıda tavsiye ederim mutlaka okuyun

G
Gökhan Fen  -   16.04.2016
Okumalısınız..

Ölmeden önce mutlaka okunması gereken kitaplardan birisi bu kitap aslında dış kapağına vs bakılınca çok basit bir kitapmış gibi duruyor ama alakası yok her bir cümlesinde farklı anlamlar taşıyor.. <br />Ve kendi yaşamınızı sorgulamanıza neden oluyor..<br />Herkese tavsiye ederim.

B
Beyza Nur Türkmen  -   28.03.2016
Kitabı eline al ve kendini bu masalsı yapıtın içine bırak

Sitede karşıma çıkınca Simyacı'yı tekrar okuma hissi içimde oluştu. SAnırım bazı kitaplarla aramızda bağ kurulabiliyor ve bu bağ en güzel arkadaşlık hislerinden. Kısacası özlemişim arkadaşımı :)

M
Merve Erol  -   19.03.2016
paulo coelho

tek solukta okunabilecek bir kitap yazmış ama aynı zevki diğer kitaplarında bulabilcekmiyim bilmiyorum o yüzden cesaret edemiyoruö okumaya

F
Furkan Çetinkaya  -   19.03.2016
Simyacı

bu kitabı güzel yapan şey içindeki bilgeliktir aradığın şey içindedir der yazarımız yani aradığın mutluluk evinde yoksa istersen diyar diyar gez istersen bir dağ başında yaşa iç huzurun yoksa her halükarda mutsuz olursun yani özetle alıp okuyun güzel bir kurgu ve mutluluk sizi bekliyor

M
Murat Deniz  -   16.03.2016
Paulo Coelho

Hani vardır ya bir kitap okudum hayatım değişti işte o türden bir kitap. Biran önce okunmalı tekrar tekrar okunmalı.

O
Onur Korkmaz  -   08.03.2016
mutlaka okunması gerekir

kendini , özünü bulmak için ne kadar uzağa gidebilir siniz ? gerçek kendini bulmak için nelere katlanabilir siniz? ne kadar yoğrul malısınız? ya sonra... lütfen yavaş yavaş okuyun sindire sindire okuyun

D
Dilek Filiz  -   04.03.2016
azim ve sabir

bir şeyi çok istiyorsan inan benimse asla pes etme ve yaşadığın hayatı inandığın ve arzuladigin seyle butunlestir o zaman istediğini bulursun

F
Ferhat Sarohan  -   03.03.2016
dön dolaş

Çok kısa sürede bitirebileceğiniz ama etkisinden o kadar kısa sürede çıkamayacağınız roman.

G
Gözde Özcan  -   02.03.2016
Mükemmel

Okurken elinizden düşüremeyeceğiniz,bitirip kitaplığınıza koyduktan sonra da ara ara elinize alıp sayfalarını karıştırmadan edemeyeceğiniz bir kitap.Öykü içinde hayata dair öğretiler okumayı seviyorsanız bu kitabı muhakkak okuyun.

G
Gamze T.  -   01.03.2016
Bir kez okumak yetmez

Kesinlikle bir kaç kez okunması gereken bir kitap, her okuduğunuzda ayrı dersler çıkarıyorsunuz.

M
Murat Akın  -   29.02.2016
Paulo coelho

Yazarın en sevdiğim kitabı . diğer romanlarında bu tadı alamadim mutlaka okunması gereken bir roman

F
Fatma Çarkanat  -   27.02.2016
Başucu kitabım

Yıllar geçse bile tekrar tekrar kendini okutan ve hayata dair yeni dersler veren muhteşem bir kitap...

C
Ceren Semerci  -   26.02.2016
ÇOK İYİ

İNCE BİR KİTAP AMA İÇERİSİNDE HAZİNE SAKLI.

E
Erdal Koyunsever  -   25.02.2016
Simyacı

Dünya tarihinin en çok satan kitaplarından bir tanesi olması boşuna değilmiş demek ki.

A
Anıl Kaya  -   23.02.2016
Simyacıı

Okuduğum bir kitabı ikinci sefer okumadım hiç okuyacağımı da düşünmezdim taa ki Paulo Coelho ile tanışana kadar...Okumaktan lezzet aldığınız kitaplar vardır ya hani "Simyacı" benim için öyle olanlardan.. Yazarın diğer kitaplarını da tavsiye edebilirim

H
Havvanur Ceryan  -   23.02.2016
kesinlikle okunmalı

Çok beğenerek okuduğum kitaplardan biri oldu. Gerçekten insanların kişisel menkıbelerine inanmaları ve onun yolundan gitmelerine ışık tutabilecek, farkındalık yaratabilecek bir kitap bayıldım.

E
Esra Önder  -   22.02.2016
Güzel

Gerçekten iyi bir hikayesi var kitabın.Tavsiye ederim.

F
Fatih Sarıkaya  -   19.02.2016
Simyacı

İnsanın hayatına dokunan kitaplardan biri. Keşke daha önce okusaymışım denilenlerden.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   16.02.2016
simyacıya

İnsanın kendi yazgisinin nasıl şekillendigini bunun için üstümüze düşen görevin ne olduğunu açıklayan bir kitap. Hayatıniza yön verip bilinçli ve mutlu yasayamak için size düşen sorumluluklari belirlemeniz için yardımcı olacak bir kitap.

İ
İbrahim Görmez  -   14.02.2016
BİZDEN

SİMYACI BİZE HİÇ YABANCI DEĞİL .ASLINDA BİR OSMANLI (İSTANBUL ) MASALI. MESNEVİDEDE BENZER ÖRNEĞİ VAR . YAZAR BU HİKAYEYİ DUYMUŞ ÇOK GÜZEL KALEME ALMIŞ .SEVEREK BEĞENEREK OKURSUNUZ.

M
Murat Haşhaş  -   11.02.2016
simyacı harika bir kitap

Bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer bütün kitaplarını okudum ama hiçbirisinde bu kadar güzel bir tat yakalayamadım.

G
Gizem Özkan  -   10.02.2016
Simya

Mesnevideki orjinal hikayesini simyacıdan önce okuduğum için çok şanslıyım, simyacının sonuna geldiğimde bu yüzden çok çok daha fazla zevk aldığımı düşünüyorum. Paulo Coelho bir hikayeyi, aynı hamurdan tekrar yoğurup , şekillendirip , bambaşka bir şekilde geliştirip mükemmeleştirilmiş bir eser ortaya koyuyor.

T
Tunahan Uygun  -   07.02.2016
bir başka

En sevdiğim romanlardan biri. Hayatın her anının farklılaşabileceği hissi.

G
Gökay Erder  -   04.02.2016
Simyacı

Simyacı'yı ilk okumaya karar verdiğim zaman bayağı bir araştırma yaptım ve okuduğum yorumlardan farklı bir eser olduğunu anladım. Gerçekten insana farklı bir pencere kazandıran bir kitap. 'İnsanın ihtiyacı olduğu güç ve umut kendi içindedir, bunu keşfetmek yine insanın elindedir. Aradığın mutluluk, yüreğinde bir yerlerde gizli kalmış olabilir, bunu ortaya çıkaracak olan yine sensin.' mesajı veriyor okuyucuya. Kesinlikle atlanmaması gereken bir eser.

C
Cemil Tuğcan  -   02.02.2016
Babil.com