ÜYE OL        GİRİŞ   
Sineklerin Tanrısı % 35indirim

Sineklerin Tanrısı

Modern Klasikler Serisi

Lord Of The Flies

Sir William Gerald Golding

İş Bankası Kültür Yayınları

16,00 TL 10,40 TL
8835 adet stoklarımızda

''Sineklerin Tanrısı başlangıçta, ıssız bir adaya düşen çocukların serüvenlerini anlatan, küçükler için yazılmış bir öykü, R.M. Ballantyne’ın Mercan Adası’nın çağdaş bir uygulaması sanılabilir. Hatta Golding, kendine özgü buruk alaycılıkla, okuyucunun bu sanısını pekiştirmek istercesine, Sineklerin Tanrısı’nın başlıca iki kişisine Mercan Adası’ndaki çocuklardan aldığı Ralph ve Jack adlarını verir. Mercan Adası’nda Ballantyne, oldukça duygusal ve biraz da bön bir iyimserlikle, gemileri battıktan sonra Pasifik Okyanusu’nda ıssız bir adaya sığınan üç İngiliz gencinin, Büyük Britanya uygarlığının oldukça başarılı bir küçük örneğini nasıl yeniden kurduklarını anlatır. Golding’in Sineklerin Tanrısı’nda da bir mercan adası ve İngiliz çocuklar vardır. Ama altı ile on iki yaş arasında olan bu çocuklar, gelecekteki atom savaşı sırasında, güvenilir bir yere götürülmek üzere bindikleri uçak bir saldırıya uğradığı için bu mercan adasına düşmüşlerdir. Ve bu mercan adasında olup bitenler, Ballantyne’ın romanında olup bitenlere hiç mi hiç benzememektedir...
Sineklerin Tanrısı’nda gördüğümüz ıssız ada da yeryüzünün cennetlerinden biridir. Çocuklar da bu adanın, okudukları Mercan Adası’na çok benzediğini söylerler. Ne var ki, başlangıçta bunu hiç sezinlemediğimiz halde,
atom çağının çocukları, bu güzelim adayı her açıdan bir cehenneme çevireceklerdir.''

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,50 x 20,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 262
Barkod : 9789754582901

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Mina Urgan

Editör
Ruken Kızıler

sürükleyici

kapak tasarımı bile dikkat çekici bir kitap.sürükleyici.

Z
Zeynep Uyar  -   24.07.2016
Ralp ve Jack

İktidar hırsının,ilkel yaşamın getirmiş olduğu kuralsızlığın masum olarak gördüğümüz çocukları bile canavarlaştırmasını anlatan güzel bir eser.

G
Gökçen Yücebudak  -   16.06.2016
muhteşem

mükemmel bir kitaptı fakat sondaki açıklamayı okumasaydım çoğu göndermeyi anlamazdım

M
Mübeccel Kaya  -   07.06.2016
"Güç Yozlaşır."

İnsanoğlunun yaş fark etmeksizin taşıdığı güç ve iktidar hırsının; onun yol açabileceği felaketlerin hikayesi.

A
Ahmet Yılmaz  -   05.06.2016
Golding'in Sembolleri

Sıradan bir macera hikayesi gibi görünüyor ancak İkinci Dünya Savaşı zamanında geçen bu roman tamamen insanlığı medeniyeti yansıtıyor. Medeniyet ve vahişiliğin çatıştığı bu roman insanlığın gerçek yüzlerini ortaya çıkarmış. İnsanlar mantığı seçmek yerine öldürmeyi seçiyor. Hayatlarımızı barış ve huzur içerisinde geçirebilecekken istekleri elde edebilmek için kan döküyorlar ve üstelik bundan zevk alıyorlar. Domuzcuk mantığı, Simon masumluğu, Ralph lideri, Jack vahşiliği(katil) simgeliyor. Tamamen sembollerden oluşan bir roman ve sadece okumak yetmiyor, üstüne düşünmek lazım. Golding'in bize söylemek istediklerini anlayabilmek için onun hayatını ve o dönemi bilmek gerek. Bir avuç çocuğun yaptığı bu savaş ne kadar gereksizse 2.Dünya Savaşı hatta tüm savaşlarda o kadar gereksiz. İnsan kanı dökmenin bir mantığı olabilir mi? Bu bir hak olabilir mi?

Ş
Şule Ürey  -   24.05.2016
İnsan ve çocuk

Kitaba ilk başladığınız da alışamıyorsunuz fakat sonradan anlıyorsunuz,bir şeyler yerine oturmaya başlııyor.İyinin her zaman kötü yanı,kötünün her zaman iyi yanı vardır,onları iyi yada kötü yapan ağır yönleridir.Ayrıca nedense adada ki düzen aklıma bir devlet yapısını,güç ve iktidarı,hırsın ve azmin yetişkinlere yansımış halini getirdi.Son olarak Mina Urgan,işte asıl başyapıt tamda O idi!

Ş
Şeyma Uçar  -   30.04.2016
GÜZEL

EĞİTİM, YETİŞKİN, CEZANIN, ÖDÜLÜN OLMADAN BİR GRUP ÇOCUĞUN YAŞANTISINI ANLATIYOR. ÇOCUKLAR KENDİLERİNCE BİR KÜLTÜR OLUŞTURMAYA BAŞLIYORLAR ÖZGÜRCE. BAZI ÇOCUKLA KÖTÜ BAZILARI İYİ OLUMLU DAVRANIYORLAR. ASLINDA İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ HAYAT BENZETTİM BEN, İYİLER KÖTÜLER LİDERLER KORKAKLAR SÜRÜLER CESURLAR İYİ NİYETLİLER VS. VS. KİTAP BENCE İYİ ÇÖZÜMLEMELERE SAHİP OKUNMALI.

N
Nurten Görmez  -   15.04.2016
İyiliği Anlamlı Kılan Nedir?

Her insanın içinde iyilik ve kötülük vardır. Kötü olmak için yetişkin olmaya gerek yok. Kişinin kendine bağlı olarak bir tanesi ağır basar ve vereceği kararlar, yaşamı, çevreye etkisi buna göre değişir. İyiliği anlamlı kılan da içindeki kötülüğe karşı tercih etmen ve onu yaşamandır... Mutlaka okunması gereken bir kitap. <br />

Y
Yasin Ensar Işıldar  -   07.04.2016
Hayatta Kal

''Issız bir adaya düşersen yanına almak isteyeceğin 3 şey nedir ? '' sorusuyla karşılaştınız mı hiç ? <br />Bu kitap çocukluk ve yetişkinlik arası geçişin kitabı. Her davranış ayrı bir anlam yüklü adeta. Çocukların hayatta kalabilmek uğruna yaptıkları açısından alegorik bir eser. Psikolojik olarak da sosyal psikolojiye önemli atıflarda bulunuyor. Kimliksizleşme, vahşiliğe giden yolda çocukların içindeki canavarı ortaya çıkarıyor. Okunmalı.

N
Nimet Alan  -   01.04.2016
alegorik bir eser

Kitabi ve vermek istedigi mesaji iyi anlamak icin arkadaki aciklamayi okumak lazim. Aciklamayi okuduktan sonra kitap daha anlamli ve keyifli oluyor

F
Ferhat Kaya  -   28.03.2016
kötülük de dile gelir

Kendi ruhumuzun yansıması, insanlığın yansıması küçücük bedenlerde çarpıyor yüzümüze. Okunmalı!

L
Leyla Coşkun  -   22.03.2016
Simon

Iyilik ve kötülük demokrasi ve darbe. bir ada ama ulke... gercekten beni etkileyen bir kitapti. Özellikle son sayfalari heyecandan ellerim titredi! Okuyun okutun.

H
Havva Tamgaç  -   21.03.2016
SİNEKLERİN TANRISI

“Simon, canavarı düşündükçe, gözünün önüne bir insan geliyordu; hem yiğit hem de hasta bir insan.” “Birinden korkunca ondan nefret edersiniz ama boyuna da düşünüp durursunuz onu. Kendi kendinizi aldatırsınız; aslında kötü değildir dersiniz. Ama onu görünce, tıpkı nefes darlığına tutulmuş gibi olursunuz, soluk alamazsınız…” “Sen biliyordun, değil mi? Sizlerin bir parçası olduğumu biliyordun? Sizlere öyle yakın, öyle yakın, öyle yakınım ki! Her şeyin bozuk gitmesinin nedeniyim ben. Bunu biliyorsun, değil mi?”

M
Mehmet Sofuoğlu  -   21.03.2016
Okunmalı

Okurken düşündüren bir kitap. Modern klasikler serisine başlamak için gayet uygun. Kitabın sonundaki çevirmen yorumu kısmına bayıldığımı söylemezsem olmaz

S
Serhat Can Kacan  -   20.03.2016
ilkelliğin adası

Gerçekten insanın doğasında olan vahşet duygusu ve öne çıkma isteğini çok başarılı bir şekilde bize anlatıyor

A
Ali Başaran  -   20.03.2016
klasik

Modern klasikler arasında yer almış eser mutlaka okunmalı

T
Tevfike Miraç Sena  -   19.03.2016
Sineklerin Tanrısı

´Bu da mutluluk ve erdemin sırrııdırÿ; yapmak zorunda olduğun şeyi sevmek. Tüm şartlandırmaların amacı budur: Insanlara, kaçınılmaz toplumsal yazgılarını sevdirmek´ ...

M
Murat Deniz  -   16.03.2016
ALEGORİK BİR ESER

Alegorik bir eser. İnsanı gerçekle acı bir şekilde yüz yüze getiriyor. Karakterlerin çocuk olması bu etkiyi şiddetlendiriyor. . Psikolojinize büyük etkileri olacağını düşünüyorum. Bir an önce okumalısınız.

A
Aslı Küçük  -   14.03.2016
yorumlarda spoiler vermeyin

Yorumlarda kitabın sonu ve sürprizler açıca söylenmiş. Kitabı okumuş biri olarak söyleyebilirim ki eğer okumamış olsaydım okumazdım. Çünkü kitabın bütün gizemi açıklanmış. Lütfen dikkat edelim. Kitaba gelince bence kesinlikle harika bir kitap. Akıcı ve sürükleyici. Okuyucu illa ki kendine uygun bir karakter bulup ona tutunacaktır.

F
Fatih Çetin  -   14.03.2016
Mükemmel bir kitap

George Orwell Hayvan Çiftliği kitabının çocuklar üzerinden işlenmiş hali gibi.İlkellik,hükmetme arzusu muhteşem bir kitap. Elinize almanızla bitirmeniz bir oluyor. Tek seferde okunup bitecek kadar sürükleyici bir kitap. Mutlaka okunmalı.

M
Mehtap Kavrazlı  -   13.03.2016
Mükemmel

Saf ve temiz olan çocukların bile medeniyetten uzak olduklarında, insan doğasında bulunan iyilik ve kötülüğün nasıl ortaya çıktığını, çocukların bile ne kadar vahsileşip ölümcül olabileceklerini anlatan harika bir eser, okuyun ve kesinlikle okutun

G
Günseli Sarı  -   07.03.2016
sineklerin tanrısı

Sonunda verdiği mesaj anlamıyla güzel kitap güzel olmasına da ahh keşke o kadar uzatmasaydın çocuklar arasındaki diyalogları da biz okuyan kullarını sıkmasaydın. "çocukta olsa mevzu bahis liderlik,iktidar oldu mu kan,gözyaşı,zulüm.. "

B
Burak Akgün  -   29.02.2016
Okunası kitap

Yaşlı, genç, çoluk çoçuk her ne olursa olsun insanın olduğu yerde vahşet kaçınılmazdır. Domuzcuk aralarında en akıllısı ve en uzlaşmacısı sanki bir baş danışman havası vardı. Mutlaka okunması gerken bir kitap.

S
Suat Kısaer  -   29.02.2016
okuyun :)

Çağdaş klasikler arasına girmeyi fazlasıyla hak eden, küçük birer çocuk da olsa insanın her yerde insan olduğu, insanın ruhundaki vahşiliğin ve iyiliğin savaşını anlatan müthiş bir eser. Mutlaka okunmalı.

N
Nurtenpeker  -   28.02.2016
Psikoloji Sevenlere

Biraz da psikoloji romanları okumaktan hoşlananlara hitap edecek bir kitap.

M
Muratcan Yusufoğlu  -   24.02.2016
İyi ve Kötü

İyi-Kötu Doğru-Yanlışın savaşını anlatan başta çocuk kitabı gibi gelen ama içerisindeki anlamın cok derin olduğunu sonradan anlayacağınız okunması gerekn bir kitap.

S
Sercan Yıldırım  -   23.02.2016
Hırs

Hırs bazen iyi derim ben yerinde kullanıldıktan sonra .. Herkes için her şey için. Bu duygunun küçük çocuklara yedirilmesini pek hazmedemesem de başarılı bir kurgu olmuş

D
Damla Çağrıtekin  -   23.02.2016
Çocuklara öldürmek yakışır mı?

Dünyaya hükmetme kaygımız ne zaman başlıyor, küçük yaşta küçük bir toplumda olsak bile ne oluyor da eşitliğin sakinliğinden uzaklaşıp kaosun esiri oluyoruz? Bu kitap ego ve hükmetmenin aciz yönlerine ışık tutuyor

Ü
Ümit Turan  -   22.02.2016
Domuzcuk en tatlı karakter:)

İronilerle dolu çok akıcı bir kitaptı. Hırs duygusunun nasıl şiddeti ortaya çıkardığını görüyoruz.. çocuklar üzerinde etkileyici bir şekilde ders veriyor.

B
Buket Gündüz  -   21.02.2016
Sineklerin Tanrısı

Aslında insanların içinde küçük, büyük farketmeden aynı duyguların ve hırsların yer aldığını fakat açığa çıkmak için sadece gereken şartların sağlanmasının yeterli olduğunu çok güzel anlatan bir kitap.

S
Sena Güler  -   21.02.2016
hümanizm

insan doğuştan iyi midir? yoksa hangi yaşta olursa olsun belli şartlarda içindeki canavar ortaya çıkabilir mi? sorularını yanıtlayan güzel bir eser.

E
Esra Önder  -   19.02.2016
İNSAN HER YAŞTA AYNI BELKİ DE

İlk sayfadan itibaren adanın ve çocukların etkisine giriyor, kendinizi olayların içinde buluyorsunuz. İnsanın iyiliği ve kötülüğü biraz da içinde bulunduğu şartlara göre irtifa buluyor. Çocuk veya yetişkin olmak fark etmiyor, en temel halimizin en ilkel halimiz olduğunu anlıyoruz. Sarsıcı da olsa, içiniz cız etse de okumaktan kendinizi alamıyorsunuz. Kitabın bana çağrıştırdığı kelime; merhamet...

N
Nazlı İstemi  -   18.02.2016
Otoritenin Baş Harfi

Otoritenin kelimelerle birleşip vücut bulmuş hali ve ezikliğin gözler önüne serilmiş içler acısı durumu. Yalnızlık, kenara itilmişlik... Okuyun anlayacaksınız. Erasmus döneminde okumuştum üniversite bitti yeniden okudum. Şimdi yine yeni yeniden okuyabileceğim bir kitap. Teşekkürler Golding.

G
Gülçin Demir  -   18.02.2016
Okuyalım, okutturalım

böyle kitapları filmlerden bilmek eksik sevinç gibi tadı damağında kalmak gibi.o yüzden önce kitabı okuyun sonra filmi izleyebilirsiniz.

F
Fatih Sarıkaya  -   16.02.2016
sıkıcı

diyalogları çok fazla. bu yüzden bana sıkıcı geldi açıkçası. sonuna kadar dayanamadım ve yarım bıraktım. sonunu merak etmiyor da değilim ama.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   16.02.2016
DüşmanDüşmanlık

Çocukların dünyasına rekabet ve liderlik hırsı. Biz yetişkinlere göndermeler içeren güzel bir kitap

D
Davut Kılıç  -   16.02.2016
Sineklerin Tanrısı= İçlerindeki Kötülük

Atom çağının çocukları, bu güzelim adayı her açıdan bir cehenneme çevireceklerdir. Sineklerin Tanrısı. İnsanların başlıca hastalığı 'içlerindeki kötülük'. Ama evet düşünürsek Sinekler Tanrısını da yenmenin yolları vardır anlayabiliriz.....

O
Onur Tosun  -   15.02.2016
çiğ insan...

kitap oldukça güzel. bazen konuşmaların sırası zor takip edilse de. çocukların yetişkinler olmadığı bir adadaki yaşantıları konu edinilmiş. insanoğlunun doğasının -oluşturulmuş ahlak ve etik değerleri, uygarlığı, eğitimi olmadan- yapısını inceliyor. zevkle okudum. toplumun ve toplum içindeki dinamiklerin, insan ilişkilerinin oluşumunu bu kitapta görebiliyoruz. iyi okumalar:)

İ
İbrahim Görmez  -   14.02.2016
Harikaydı.

Kitap tek kelimeyle muhteşem. Bir grup çocuğun bir adada yaşam kurma çabaları.

Z
Zeynep Eriman  -   13.02.2016
Sineklerin Tanrısı vs Mercan Adası

Mercan Adasında Küçük Britanya'yı kuran gençlerin aksine Golding kendi kahramanlarına adayı cehenneme çevirterek adeta ters köşe yapmıştır.

Ö
Özlem Şahin  -   12.02.2016
Çocuk Dünyası

Mutlaka okunması gereken bir kitap. Filmi mevcut fakat kitabı okumadan izlemenizi tavsiye etmem.

Ö
Öznur Çevik  -   11.02.2016
adadaki insan gerçeği

aslında kitaptaki olayın ıssız bir adada geçmesi olası bir dış müdahelenin engellenmesi içindir. ayrıca çocukların ıssız adaya düştükten sonra ilk keşif ve adayı tanıma girişimlerinden sonra onları adada korkutacak veya kendi yaşamlarını engelleyecek bir durum olmadığı görüldüğü zaman insanoğlunun içerisindeki iktidar düşüncesi birileri üzerinde egemenlik kurma çabasının nasıl had safhaya ulaştığını aslında ustalıkla anlatan bir kitap. ilk geldiklerinde bir şey bilmiyorlardı ve birlik olmak zorunda olmaları onların içindeki egemenlik kurma düşüncelerini bastırmıştır. aslında bu bir yanılsamayı da ortaya çıkarıyor. insanoğlunun içindeki bitmek bilmez iktidar hırsının kolay kolay geçmeyeceğini ve uygun ortamı bulduğunda tekrar ortaya çıkacağını gösteriyor. güzel bir kitap okunup iyi dersler çıkarılabilir.

H
Hasan Tuncay  -   11.02.2016
Ada

Her satırını keyifle okuduğum, nadir kitaplardan biri. Kitabın kurgusu, çocukların bir adada hayatta kalma serüveni gibi gözükse de, olayın içeriği insanın çözümlenmesi olarak nitelendirilebilir. İktidar savaşı, iyi & kötü, hırslar, egolar, korkular vb. konuların hepsi insanın hayatında nasıl temel aldığı ve doğurduğu sonuçlarını William Golding tarafından önümüze konmuş.

S
Sinan Yüksel  -   10.02.2016
İlkellik üzerine

İlkelliğin çocuk da olsak damarlarımızda dolaşmasının hikayesi. Hüküm verme, Hükmetmenin en ilkel hali. Golding'in iki kule kitabınıda tavsiye ederim.

H
Hasan Karakaya  -   10.02.2016
Analiz

William Golding, bu kitabında bizlere adada geçen olayları ve kişileri tasvir ediyor. Kitap uçak seyahati sonrası gerçekleşen kazanın arkasından bir adada toplanan çocukların adada geçirdikleri zamanı konu almakta. Golding karakterlerin üzerinden insanoğlunun kişilik durumunu da sürükleyici bir biçimde bize aktarmaktadır. Okunması gereken nitelikte bir kitap olduğunu kolaylıkla söyleyebilirim.

A
Ahmet Kuzucanlı  -   10.02.2016
mutlaka alın

Mutlaka okunması gereken kitaplardan.Lisede herkes okumuştur mutlaka.Ama birde sindirmek için tekrar okuyun.Çocukların nasıl acımasız olabileceğini görün

G
Gizem Özkan  -   10.02.2016
mina urgan farkı

çok basit bir anlatımla öyle dolu anlamlar bulacağınız özellikle mina urganın yorumuyla aslında daha neler anlatıyormuş dediğim bir kitap

Ş
Şirin Dedemoğlu  -   10.02.2016
macera

insanın bir zaman sonra kendi içinde gizlediği bencillikleri çocuklar üstünden okura yansıttığı ve okurken okuru sıkmayan bir dille yazılmış bir kitaptır.Bir bakıma George Orwell'a benziyor

İ
İshak Camus  -   10.02.2016
Domuz!

Tanrı insanı yarattı,insansa tanrıyı öldürdü. Sineklerin Tanrısı kitabın adı.Kitabı okurken bu ismin ne alakası var diyorsunuz.Daha sonra vahşi çocukların ''et'' için ormana dalıp bir domuzu avlamaları ve onu pişirmeleri ,daha sonrasında ise domuz leşinin üzerine sineklerin üşüşüp ondan faydalanmaları.. Aklımda kaldığı kadarı ile kitapta ki karakterlerden sadece bir çocuğun ismi geçmiyor.Diğer çocukların ona taktığı Domuzcuk lakabı dışında kitap boyunca bu çocuğun gerçek adını öğrenemiyorsunuz. Çocukların avladığı domuzun üstüne üşüşen sinekler ve kitapta adı geçmeyen tek çocuk olan ve diğer çocukların ona taktığı domuzcuk lakabı ile yine çocukların ıssız adada günler geçtikçe vahşileşmeleri sonucu birbirlerini dahi öldürecek noktaya gelmeleri ve domuzcuğunda bir şekilde ölmesi.. Kitap gerçekten çok etkileyici.Alıp okunması gereken kitapların arasında kuşkusuz.

F
Ferdi Yılmaz  -   10.02.2016
Kötülüğü Sorgulamak

"Bizden başka canavar yok belki?!" baştan sona sarıp sarmalayan alegorik roman. Kötülüğü sorgulamak istemez misiniz?

C
Cansu Akın  -   10.02.2016
VAR OLMAYAN KÖTÜ İLE SAVAŞ

"Var olmayan bir kötüye karşı insanoğlunun sürdürdüğü savaşı" anlatan bu şaheseri henüz okumadıysanız geç kalmış sayılmazsınız. Çünkü bu savaş sonsuza dek devam edecek. Ayrıca kitabı okuduktan sonra 1990 yapımı filmi de izlemenizi öneririm.

Ş
Şahin Kurka  -   10.02.2016
Başyapıt

Kelimenin tam manasıyla bir başyapıt. Golding Nobel Edebiyat Ödülünü sonuna kadar haketmiş yazarlardan

M
Mesut Kaşıkcı  -   10.02.2016
iktidar ve güc

Sineklerin tanrısında olay örgüsünde insanın fıtratında bulunan yönetme ve iktidar güdüsünün daha ergin olmamış çocuklarda da nasıl teessür ettiğini görebileceğimiz bir kitap.

U
Uğur Yazıcı  -   06.02.2016
Adım adım delirdiler

Bir grup çocuğun adım adım vahşileşmesi, iktidar hırsına bürünmesi, katil olmayı kafalarına koyacak kadar ileri gitmeleri... Elimden bırakamadım. Meraklısı için söyleyeyim; filmi de vardır kitabın.

B
Bahriye Gizem Dikmen  -   05.02.2016
okunmalı

Issız bir adaya düşen çocukların yaşamlarını anlatan kitabı beğenerek okudum. Çocukların bile iktidar hırsıyla nasıl kötülük yapabileceğini, vahşileşebileceğini gözler önüne seriyor.

G
Gül Öz  -   05.02.2016
Sineklerin tanrısı

Eğlenerek okuyacağız sizi sıkmayacak bir kitap. Herkes değerlendirmeli.

F
Feyza Nur Yılmaz  -   03.02.2016
..

Okurken biraz sıkılsam da yine de önerebilirim. Ama daha iyi kitap bulacağınızdan eminim. Fakat yine de bir kütüphanede bulunması gereken kitaplardan birisi olduğuna inanıyorum

C
Cem Bilal Baytar  -   02.02.2016
domuzcuk :)

kitabın ilk sayfasını açar açmaz düşüyorsunuz o ıssız adaya ve elbet küçük çocuklardan biriyle bağdaştırıyorsunuz kendinizi. Avlanan avların mutluluğunu da yaşıyorsunuz kaçırılan avın ardından yaşanan hayal kırıklığını da ve elbet ölenin arkasından ağlamayı bir kez daha deneyimliyorsunuz bu adada . So sayfalarınızda kendinize yakın hissetiğiniz kişinin kim olduğuna göre ya üzülüyorsunuz ya da mutluluktan deliriyorsunuz. ..

T
Tunahan Uygun  -   02.02.2016
adada

bu kitabı okudugumda ; George Orwell Hayvan Çiftliği aklıma geldi .o kitabın insan versiyonu . semboller çok iyi işlenmiş kurgu mükemmel . bir solukta okunuyor .tavsiye ederim

M
Murat Haşhaş  -   02.02.2016
Macera adası

Kitabı kız arkadaşımla birlikte almıştık, ortak bir kütüphanemiz var kısa bir araştırmadan sonra elimize ulaştı. İlk izlenimim kısa özetinde olduğu gibi mercan adasıyla olan gerek isim benzerlikleri gerekse adanın benzerliği yönündeydi. Lakin unuttuğum bir şey oldu William Golding' müthiş bir emek, müthiş bir kurgu yeri geldi bende eğlendim yeri geldi bende kaçtım yeri geldi bende üzüldüm. 5 üzerinden puanlama yapmam istense 4 verebileceğim kitaplardan, alın okuyun kütüphanenizde bulunsun..

S
Sercan Yörükoğlu  -   02.10.2015
Babil.com  
ATES