ÜYE OL        GİRİŞ   
Sırça Köşk % 30indirim

Sırça Köşk

Bütün Yapıtları

Sabahattin Ali

Yapı Kredi Yayınları

8,00 TL 5,60 TL
Stoktan Teslim

"Niçin hep acı şeyler yazayım? Dostlar, yufka yürekli dostlar bundan hoşlanmıyorlar. 'Hep açlardan, çıplaklardan, dertlilerden mi bahsedeceksin? Geceleri gazete satıp izmarit toplayan serseri çocuklardan; bir karış toprak, bir bakraç su için birbirlerini öldürenlerden; cezaevlerinde ruhları kemirile kemirile ereyip gidenlerden; doktor bulamayanlardan; hakkını alamayanlardan başka yazacak şeyler, iyi güzel şeyler kalmadı mı? Niçin yazılarındaki bütün insanların benzi soluk, yüreği kederli? Bu memlekette yüzü gülen, bahtiyar insan yok mu?" "Bahtiyar Köpek" adlı öyküden Türk edebiyatının büyük öykücüsünden zamana karşı koyan öyküler.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 144
Barkod : 9789750806629

Katkıda Bulunanlar

Editör
Onca Tapınç Uğurlu

Kapak Tasarım
Nahide Dikel

Okuyun

Sabahattin Ali'nin güçlü kaleminden çıkmış, içinde birbirinden keyifli hikayeler okuyacağınız bir kitap.

A
Ali Okur  -   08.02.2017
Bu sefer gerçekten farklı

Sabahattin Ali bu sefer gözlerimizden yaş akmasın diye uğraşmış.Ama bu kitaptaki hikayeler düşündürmekte ve ders vermekte.Ayrıca şirin bir köyün yaşadığı ilginç bir olayın anlatıldığı hikayeyi de bu eserde okuyacaksınız

O
Orkhan Musabaylı  -   22.09.2016
Sırça Köşk

Sırça Köşk benim için önemli. Hem Sabahattin Ali'yi bu kitapla tanıdım ve sevdim hem de büyük bir topluluk ile birlikte okumuş detaylı bir şekilde analiz etme fırsatı bulmuştum. Okuyanları kesinlikle pişman etmez.

B
Burcu Ekici  -   10.08.2016
sırça köşk

Sırça köşklerimizde görmediklerimiz yada görüp görmezden geldiklerimizin reel anlatısı. Yazar bu kitabında Bahtiyar Köpek adlı öyküsünde şöyle der: Bana neden hep aç insanları, yoksulları, acıları, yalın ayaklı çocukları anlatıp durursun ki dünyada anlatılacak güzel şeyler var bu güzellikleri , iyi olan şeyleri anlat diye zerzenişte bulunanlara cevap verir. Neden bunları anlatıyorum ki?

M
Mesut Kalkan  -   04.05.2016
Hayranıyım

Bir Sabahattin ALİ hayranı olarak onun yazdığı her harfin değeri vardır gözümde. Bu kitapta ki öykülerde okunacak değerde.

A
Ali Varlı  -   28.03.2016
SIRÇA KÖŞK

“Sakın tepenize bir sırça köşk kurmayınız. Ama günün birinde nasılsa böyle bir sırça köşk kurulursa, onun yıkılmaz, devrilmez bir şey olduğunu sanmayın. En heybetlisini tuz buz etmek için üç beş kelle fırlatmak yeter.” Yıkılması zor olan sadece korkularımız. Bizi korkuyla yönetenlerin köşkleri değil. “Bizim üç ahbap geldikleri sırada şehrin pazarıymış. Sokaklarda ekinler, yemişler, dokumalar, kumaşlar, demirler,kömürler küme küme durur, alıcı ve verici aracısız iş görürmüş.”

M
Mehmet Sofuoğlu  -   21.03.2016
bahtiyar köpek

Tadı bellekte kalan nadir eserlerden... Bahtiyar köpek hala en favori hikayelerimden.

P
Pınar Kahyaoğlu  -   05.03.2016
Sırça Köşk

Öyküde de harikalar yaratan yazarın bu kitabı okunmaya değer

S
Sümeyye Karadaş  -   23.02.2016
Başarılı

Bir dönemin yasaklı kitaplarından olan sırça köşk okunmaya değer bir nitelik taşıyor,bazen ağlamaktan göz torbalarınız şişecek bazen'de düşündürecek ve bilgilendirecek gerçekten okunmaya değer bir kitap pişman olmayacağınıza eminim.

A
Anıl Dede  -   12.02.2016
güzel

sabahattin aliyi hiçbir zaman abarttıkları kadar sevemedim ama kitapları hiçte fena değil kesinlıkle okumalısınız.

E
Enes Öztürk  -   03.02.2016
Babil.com