ÜYE OL        GİRİŞ   
Son İmparator % 30indirim

Son İmparator

Abdülhamid Han'ın Gizemli Dünyası

İsmail Çolak

Nesil Yayınları

25,93 TL 18,15 TL
Stoktan Teslim

Sultan İkinci Abdülhamid hakkındaki “Ulu” ya da “Kızıl” yargısı hâlâ devam ediyor. Bir kısım “etkin” siyasî-entelektüel çevrelere bulaşan “Abdülhamid illeti”, büyük ölçüde onun çok yönlü politikalarını anlayamamaktan, etrafını kuşatan ağır şartları takdir edememekten ve geleneksel kaynaklardan beslenen kişiliğine ve tavırlarına duyulan alerjiden türemektedir.

Bu biraz da “Görünmez Sultan”ın Yıldız Sarayı`na kapanarak zatını ve fikirlerini dış dünyadan gizlemesinden ve gizemli âlemine nüfuz edememekten kaynaklanıyordu. Ama ufku, vizyonu, hayalleri, projeleri ve yenilikleri çağını aşacak seviyedeydi.

O, gerçek bir proje, politika, strateji ve reform adamıydı. Cihanşümul bir siyaset aktörü, kıvrak bir strateji uzmanı, hünerli bir diplomasi oyuncusuydu. Emperyalizme karşı Osmanlı`yı ve İslâm`ı cesurca müdafaa eden “Son Kurtarıcı” idi.

Son Sultan`ı doğru anlamanın ve keşfetmenin, bugünümüze ve yarınımıza ışık tutacağı muhakkaktır. Bu kitap, Abdülhamid`in yeniden anlaşılması, bilinmeyen cephelerinin keşfedilmesi ve İttihatçı Hareket ile 1908 Darbesi`nin esrarının çözülmesi noktasında ezber bozacak bir niteliktedir.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 14,00 x 23,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 400
Barkod : 9789752696013

Katkıda Bulunanlar

Editör
Yahya Ayyıldız

Kapak Tasarım
Kenan Bıyıklı

Genel Yayın Yönetmeni
Ali Erdoğan

Babil.com