Babil.com
Son Sefer % 40indirim

Son Sefer

Marmara Denizi Eskileri

İsmet Değirmenci

İon Mimarlık Yayınları

32,00 TL 19,20 TL
 
0/5 (0 kişi)
15 adet stoklarımızda

İsmet Değirmenci, Marmara Adası Gündoğdu Köyü’nden bir deniz aşığı… Ruhu adeta deniz ile yoğrulmuş, öyküleri, şiirleri, hikâyeleri, resimleri, desenleri ve heykelleri ile adını sanat camiasında duyurmuş, sayısız sergisi bulunan çok yönlü bir sanatkâr.

‘Son Sefer; Marmara Deniz Eskileri’ kitabı, okurlarına, yazarın gençlik yıllarının anıları ile süslenmiş hikâyeleri, bir zamanlar Marmara Denizi’nde seferler yapan yolcu gemileri üzerinden aktarmaktadır. Bu gemilerle unutulmaz seyahatler yapan kişilere ait güzel hikâyelerin yanında, yok oluşlarına uzanan hazin süreç de, şiirsel bir dille sunulmaktadır.

Kitap, bunun yanı sıra denizcilik tarihine de kısa ve özlü bir bakış sunmaktadır. 1950’li 60’lı yıllarda doğanların hafızalarında müstesna bir yere sahip olan, Marmara Denizi ve Boğaziçi’nde süzülerek giden vapurlar da kitaba renk katıyor.

Okuyucuların, o günlere ait kendi yaşantılarından da kesitleri bulabileceği, denizi ve gemileri seven herkese hitap eden, bir solukta okumaktan kendinizi alamayacağınız bir kitap.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2021
Basım Yeri : Türkiye / İzmir
Boyutlar : 13,00 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 100
Barkod : 9786058254121
Babil.com  
NOGROD