Suçlu İnsan

Criminal Man

4,0
1 değerlendirme
34,50 TL Bu alışverişten kazancınız: 11,50 TL
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 11-15 Ağustos

Kitap Hakkında

Kriminolojinin kurucusu olarak kabul edilen Cesare Lombroso tarafından kaleme alınan Suçlu İnsan, alanının ilk bilimsel çalışması olarak kabul edilmektedir. On dokuzuncu yüzyılın sonları ve yirminci yüzyılın başlarına denk gelen dönemde suçun nedenlerine dair Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak kabul edilen düşünceleri temelinden sarsmayı başaran Lombroso, bu çalışmasında İtalyan mahkûmların baş, vücut, el, kol, yüz, bacak, deri gibi dış özelliklerini inceleyerek İtalyan askerlerle kıyaslamıştır. Elde ettiği bulgularda, suçlularla normal insanların fiziksel olarak ayırt edici çok sayıda özelliğe sahip olduğunu görmüş ve suç eyleminin daha çok biyolojik nedenlerden kaynaklandığını ortaya koymuştur. Lombroso, suçluları “doğuştan suçlu”, “akıl hastası suçlu” ve “kriminaloidler” olarak tasnif etmektedir.
Lombroso, Suçlu İnsan’da cezaların amacı konusunda da dikkat çekici görüşler sunmaktadır. Cezanın -yaygın uygulamanın aksine- tedavi edici olması gerektiğini savunmakta ve ceza ile asıl gayenin toplumun korunması olduğunu vurgulamaktadır. İlk kez 1876 yılında yayımlanan ve dünya çapında büyük yankı uyandıran bu eser, her yeni baskıda yazar tarafından gözden geçirilmiş ve çeşitli eklemeler yapılmıştır. Nihai edisyonu dikkate alınarak tercümesi yapılan bu eser, sosyoloji, psikoloji ve antropoloji gibi alanlarda çalışan kişiler için önemli bir başvuru kaynağı olma özelliği taşımaktadır.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  232
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  232,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786257312431
 • Basım tarihi
  Ekim 2021
 • Boyutlar
  13,50cm x 21,00cm

Öne Çıkan Yorumlar

 • buyçe serim

  31 Aralık 2021, Cuma

  1. 4 yıldız veriyorum çünkü yıllardır beklediğim bir kitaptı ve hiçbir yayıncı kitabın çevirisini yapmıyordu. Bu açıdan bir boşluğu doldurdu kitap bence. Diğer yandan kitabın içeriğine puan vermem gerekirse sıfır bile bence fazla. İnanılmaz ırkçı ve cahilce yazılmış bir kitap. Kitabı yazan kişi doktor evet ama bir doktorun bunları yazdığına insan inanamıyor. Ben psikoloğum ve bu yüzden de merak ettiğim bir kitaptı. Çünkü Lombroso da insanları 'psikolojik' olarak inceliyordu. Buraya çok fazla şey yazabilirim kitapla ilgili ama en iyisi ilgilenen insanların alıp kendilerinin okuması. Kitap Lombroso'nun kızı tarafından özetlenmiş ve açıkçası kızı Lombroso'dan daha ırkçı ve acımasız. Ara notlardan bu sonuca ulaşmak çok da zor değildi. Şu an için hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan bir kitap. Tam aksine insan okurken dehşete düşebiliyor yazılanlar karşısında.

  2. Devamını Oku
Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç