ÜYE OL        GİRİŞ   
Suda Bıçak İzleri % 40indirim

Suda Bıçak İzleri

Paolo Bacigalupi

Martı Yayınları

37,00 TL 22,20 TL
4 adet stoklarımızda

Gelecekte su, petrolden daha pahalıya satılacak
Gelecekte su, altından daha değerli olacak
Gelecekte suya sahip olmak için insanoğlu savaşmayı bile göze alacak

Dünyanın ekolojik dengesini giderek bozan küresel ısınmanın zararları önlenemez boyutlara ulaşıp verimli araziler tamamen kuruduğunda, ortaya çıkacak sorunları tahmin etmek hiç de zor değil.

Amerikalı yazar Paolo Bacigalupi’nin distopik eseri de insanoğlunu bekleyen bu küresel tehlikeyi konu ediniyor. Colorado Nehri’ndeki suyun gün geçtikçe azalmasıyla baş gösteren çatışmaların ve düşmanca politikaların ekseninde gelişen Suda Bıçak İzleri, yakın gelecekte bölgesel olmaktan çıkıp dünyanın genelini kuşatacak kuraklık sorununu gerçekçi boyutlarıyla ele alması açısından oldukça çarpıcı ve dikkate değer bir roman.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2016
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 528
Barkod : 9786051860602

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ömer Mülazım

Editör
Gamze Büyükkaya

Kapak Tasarım
Alla Özabat

Akıcı Bir Distopya

Paolo Bacigalupi okuyuculara, küresel ısınmanın etkisini gösterdiği distopik bir gelecek tasvirini akıcı bir dille sunmuş. Derin bilimsel yorumlar ve bolca ayrıntı beklemeyen okurlar kesinlikle memnun kalacaktır. Tavsiye ediyorum. Kitap hakkındaki tek negatif yorumum kitabın ismini seçene yönelik. Kitabın orjinal ismi "The Water Knife" ve kitabı okuduğunuzda bu ismin neden konulduğunu anlayacaksınız. Suda Bıçak İzleri ise tek kelimeyle berbat bir isim seçimi. Su Bıçağı yerinde bir isim olurdu.

A
Albert  -   23.08.2017
Babil.com  
ATES