ÜYE OL        GİRİŞ   
Swann’ların Tarafı % 30indirim

Swann’ların Tarafı

Kayıp Zamanın İzinde 1. Kitap

A La Recherche du Temps Perdu

Marcel Proust

Yapı Kredi Yayınları

32,00 TL 22,40 TL
Stoktan Teslim

"... tıpkı Japonların, suyla dolu porselen bir kaseye akıttıkları silikkağıt parçalarının, suya girer girmez şekillenerek, renklenerek belirginlik kazandığı, somut, şüpheye yer bırakmayan birer çiçek, ev, insan olduğu oyunlarındaki gibi, hem bizim bahçedeki, hem M. Swann’ın bahçesindeki bütün çiçekler, Vivonne nehrinin nilüferleri, köyün iyi yürekli sakinleri, onların küçük evleri, kilise, bütün Combray ve civarı şekillenip hacim kazandı, bahçeleriyle bütün kent çay fincanımdan dışarı fırladı."

Combray’de günbatımı, alışkanlık, iyi geceler öpücüğü, Françoise, Leonie Hala, kilise, Adolphe Amca, pembeli kadın, bahçede kitap okuma, akdikenler, mehtapta gezinti, sonbahar yanlızlığı, arzunun doğuşu, Balbec, zambak kokan oda, Verdurin’ler ve müritleri, Swann’la Odette’in karşılaşması, Vinteuil’ün sonatı, Swann’ın aşkı, kasımpatları. kıskançlık, yalan, bekleyiş, müziğin dili, Champs-Elysées’de karlı günler, Gilberte, hayal kırıklığı, umut...

Çaya batırılan bir madlenle yeniden yakalanan, belleğin yaratıcı gücüyle yeniden canlandırılan bir geçmiş...

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 430
Barkod : 9789753639101

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Roza Hakmen

Editör
Elif Gökteke
Ersel Topraktepe

Kapak Tasarım
Nahide Dikel

proust

herşey çaya batırılan bir parça madlen çikolata ile başlar. ortaya çıkan tat ve koku beraberinde binlerce hatıra getirir. hatırlama başlar ve marcel duyularıyla emdiği tüm duyumlarını yavaşça dökmeye başlar. herşey çok hissiyattan, çok yoğundur.

E
Erdi Küçüköneralp  -   04.06.2016
Babil.com