ÜYE OL        GİRİŞ   

Tante Rosa % 30indirim

Tante Rosa

Bütün Eserleri 1

Sevgi Soysal

İletişim Yayınevi

18,50 TL 12,95 TL
70 adet stoklarımızda

İlk yayımlandığında “yerli” olmamakla eleştirilen Tante Rosa, Sevgi Soysal’ın, sinemaya da uyarlanan en özgün eseridir. Bir roman bütünlüğüne sahip olacak şekilde birbirine ustalıkla bağlanmış on dört hikayenin ana konusu kadınlık ikilemleridir. Sevgi Soysal’ın, o kendine özgü ironisiyle anlattığı Tante Rosa, yaşamın kurallarına ve sınırlandırmalarına başkaldıran, ancak kadınlığına hapsolduğu için hep yenilen biridir. O, “bütün kadınca bilmeyişlerin tek adıdır.”

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 105
Barkod : 9789750500923

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Bülent Erkmen

Düzelti - Redaksiyon
Asude Ekinci

Harika!

Kitaptan:<br /> * 'Akşamları dükkanı kapatıp yorgun argın eve gittiğimde bana hayatı kim sevdirecek?' diyordu. 'Eve aldığı birkaç parça eşyanın bekçiliğini yapmadım diye bana çatacak adam değil, felsefeye ihtiyacım var benim, ya, felsefeye. Benim kocam bana Hindistan'ı anlatır, oranın değişik inanışlarını anlatır. Hanginizin kocası Hint felsefesinden anlıyor ve güzel keman çalıyor?'...

A
Ayşım Okudan  -   23.05.2016
Tante Rosa'yı seveceksiniz.

Sevgi Soysal'a merhaba demek için fena bir seçim değildi sanırım. Yazarın başka kitaplarını da okumak istemem bunun kanıtı. Kitaptaki "Tante Rosa bütün kadınca bilmeyişlerin tek adıdır." sözü aslında nasıl hikayelerin sizi beklediğini özetliyor.

B
Benay Gavazoğlu  -   12.02.2016
Babil.com  
TOPRAK