ÜYE OL        GİRİŞ   
40 Soru ve Yanıtta Tebligat ve Usulsüz Tebligatlara Son % 5indirim

40 Soru ve Yanıtta Tebligat ve Usulsüz Tebligatlara Son

Güncel Yargıtay İçtihatları Işığında

Ahmet Kezer

Adalet Yayınevi

78,00 TL 74,10 TL
5 iş gününde temin

Yargılama ve icra işlemlerinde “usulsüz tebligat/ geçersiz” tebligat sık sık karşımıza çıkmaktadır. Her usulsüz tebligat taraflar yönünden hak ihlaline yol açmakta, mağduriyetlere neden olmaktadır. Yargı makamları yönünden de usulsüz tebligatlar; emek, zaman ve iş gücü kaybına yol açmaktadır.

Bu çalışmamda da uygulama içinde gelen (12 yıl avukatlık 7 yıl hakimlik yapan biri) biri olarak gördüğüm, yargılama ve dava konusu olan usulsüz tebligatlara yer verdim.

Kitap yargılama ve icra işlemlerinin birincil derecede doğrudan tarafı olanlara (alacaklı-borçlu; davacı-davalı-; sanık-tanık), yargılama faaliyetin yer alanlara (hakim-savcı-avukat), yargılama ve icra işlemlerinde görev alan kamu görevlilerine, yardımcı adalet personellerine (katip, müdür, icra memuru) yardımcı olmayı amaçlamıştır.

Kitapta tebligat hukukunda % 90 karşımıza çıkan, çıkması ihtimal dahilinde olan konular; basit sorular ve yanıtlar ile anlatılmış ve hemen ardından da bu soru/soruna ilişkin güncel yüksek mahkeme kararlarına yer verilerek, konunun anlaşılması, somutlaştırılması sağlanmıştır.

Usulsüz tebligatın gerek tebligat kanununda gerekse TCK da suç olarak tanzim edilmiş hususlara da yer verilmiştir.

Bu kitapta bireyler, avukatlar, yargılama faaliyetinde yer alanlar bir dosyada usulsüz tebligat iddiası ile karşılaştıklarında tebligatın usule uygun tebliğ edilip edilmediğini de test ve tespit edebileceklerdir.

Vatandaşlar, dosya vekilleri, müdafiler de Usule aykırı kesinleşmiş dosyalarda Usulsüz kesinleşmenin iptalini sağlayacak şekilde usulsüz tebligata hakim olacaklardır. Yargılama makamlarına başvurularında bu kitapta yer alan güncel içtihatlara yer vererek hak ihlallerini önleme imkanına kavuşacaklardır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2020
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 16,00 x 23,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 347
Barkod : 9786053009092
Babil.com  
TOPRAK