Babil.com
Ticaret Sözlüğü % 35indirim

Ticaret Sözlüğü

Ticaret Terimleri ve Ticaret İle İlgili Ekonomi ve Hukuk Terimleri

Orhan Hançerlioğlu

Remzi Kitabevi

61,00 TL 39,65 TL
 
0/5 (0 kişi)
4 adet stoklarımızda

Türk edebiyatının büyük ustası Yakup Kadri Karaosmanoğlu, 1 Mayıs 1952 tarihli Varlık dergisinde, genç Hançerlioğlu'na şöyle seslenmişti. "Aziz meslektaşım. Vefalı dostum Yaşar Nabi'nin bana göndermekte olduğu yayınlar sayesinde, edebiyat aleminin genç kıymetlerini tanımak fırsatını buluyorum. Hemen söylemek isterim ki, bunlar arasında ilgimi en çok siz çekmektesiniz."

Kültür Bakanı Sayın Cihat Baban, 9 Mart 1971 tarihli Cumhuriyet gazetesinde şöyle dedi: "Orhan Hançerlioğlu'nun gelişme temposunu izleyenler, yakınlarda onun, bütün dünyanın üzerinde duracağı orjinal yapıtlarla Türk düşüncesini yüceleştirdiğini göreceklerdir." 

Değerli yazar Oktay Akbal, 20 Şubat 1977 tarihli Cumhuriyet gazetesinde şöyle dedi: "Orhan Hançerlioğlu adını uzun uzun yaşatacak; kuşaklar boyu belleklere yerleştirecek." 

Türk Dil Kurumu Başkanı Profesör Dr. Seha L. Meray, 25 Mayıs 1973 tarihli Cumhuriyet gazetesinde şöyle dedi: "Sayın Hançerlioğlu'nun büyük dil ustalığıyla kaleme aldığı o hep el altında tutulması gereken Felsefe Sözlüğü..." 

Ordinaryüs Profesör Dr. Sayın Hıfzı Veldet Velidedeoğlu, 22 Mart 1977 tairhli Cumhuriyet gazetesinde şöyle yazdı: "Hançerlioğlu bu Felsefe Ansiklopedisi'nde en derin, en çapraşık felsefe konularını o denli açık, o denli anlaşılır biçimde dile getirmiş ki, bunları okumak gerçekten büyük bir zevk oluyor."

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2001
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 15,50 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Osmanlıca
Fransızca
Almanca
İngilizce
İtalyanca
İspanyolca
Latince
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 638
Barkod : 9789751404046
Babil.com  
ISEN