Babil.com
Tomurcuklar Açsın Diye % 35indirim

Tomurcuklar Açsın Diye

Başarı Huzur ve Mutluluk Yolunda

Ali Bahadır Sevinç

Cinius Yayınları

30,00 TL 19,50 TL
 
0/5 (0 kişi)
10 adet stoklarımızda

Kendinizi tanıma yolculuğunda, bazen yolun karanlık kalmış noktalarını aydınlatan bir projektör, bazen şefkatli bir yol arkadaşı gibi yolu sizinle adımlayan bir kitap…

Kişisel gelişimde, aklın ötesinde ruh ve kalbin ışığıyla, modern çağın yeni fikir ve bakış açılarını, geleneğin mirası öz değerlerin usaresiyle sunan bir çalışma…

Bu yönüyle, yeni açmış taze bir tomurcuğun kokusunu veren kitap, okuyucunun gönlünde ayrı bir yer edinmeyi hak ediyor.

Lotus Çiçeği

Binlerce yıldır mitolojik hikâyelere konu olan, sanatçılara ilham veren lotus çiçeği, geçmişten günümüze pek çok medeniyet tarafından kutsal kabul edilen muhteşem bir çiçektir. Genellikle beş farklı renkte ve on iki taç yaprakla açan lotus çiçeği, şu zorlu hayatta hepimize örnek olmalı.

•Lotus çiçeği, büyük bir mücadele örneği göstererek çamurlu ve bulanık suyun dibinden ışığa ulaşmayı başarır. Bu hareketiyle olumsuz gibi görünen koşullar altında bile aydınlanmadan, keşiften ve kendini gerçekleştirmeden asla vazgeçilmemesi gerektiğini öğütler. Azim ve kararlılık vurgusu yapar.

•Akşam olunca yapraklarını kapatarak suyun altına çekilen lotus, karanlığa ve karanlık düşüncelere kapalı olmayı, kötülüğe prim vermemeyi öğretir. Bilgiyi, bilgeliği ve maneviyatı öne çıkarır.

•Gece boyu çamurlu ve kirli suyun altında kalmasına rağmen güneşle birlikte tertemiz ve bozulmamış olarak tekrar açan lotus çiçeği, “ne kadar kirli ortamlara maruz kalırsan kal yine de istersen temiz kalabilirsin” mesajı verir. Huzuru ve ruhun saflığını sembolize eder.

•Lotus, muhteşem görünüşüyle güzelliği, sevgiyi ve tutkuyu temsil ederken aynı zamanda merhameti ve şefkati çağrıştırır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 197
Barkod : 9786257863780

Kategoriler

başucu kitabı

Akıcı, sürükleyici ve bir o kadar da içeriği zengin bir eser. Yaşadığınız ve bildiğinizi düşündüğünüz şeylerden bahsediyor gibi geliyor ancak aynı zamanda çok ilginç ve hassas noktaların altını çiziyor. Yazarın düşüncelerini, başarı hikayeleri, hayatın içinden örnekler ve öykülerle de desteklemesi eseri bir kat daha çekici kılmış.

S
Semih Özer  -   27.07.2020
Babil.com  
ATES