95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Tüm Hastalıkların Şahı

Kanserin Biyografisi

The Emperor Of All Maladies: A Biography Of Cancer

0,0
1 değerlendirme
Tükendi

Kitap Hakkında

Tüm Hastalıkların Şahı derin bir tutkuyla kaleme alınmış, muhteşem bir kanser "biyografisi": Belgelerde ortaya çıkmaya başladığı binlerce yıl öncesinden onu tedavi etmek, kontrol altında tutmak ve yenmek için destansı bir mücadelenin verildiği 20. yüzyıla ve nihayet özüyle ilgili yepyeni ve kökten bir anlayışa ulaşıldığı günümüze…

Kanserin öyküsü, insan yaratıcılığının, direncinin ve azminin öyküsü olduğu kadar kibrin, paternalizmin ve yanlış algılamanın da öyküsüdür. Mukherjee kitabında, inanılmaz ölçüde becerikli ve sınırsız kaynağa sahip bir düşmana karşı sürekli uyanık kalmak durumunda olmuş selefleri ve çağdaşlarının gözüyle, yüzyıllar boyunca karşılaşılan engeller, kazanılan zaferler ve ölümlerin hikâyesini anlatıyor. Kitap kanserin başkahraman konumunda olduğu bir macera romanı gibi akıyor.

Tüm Hastalıkların Şahı, kötü huylu tümörü olasılıkla Yunanlı kölesi tarafından çıkarılmış Pers Kraliçesi Atossa'dan, ilkel radyasyon terapisi ve kemoterapi yöntemlerine maruz kalan 19. yüzyıl hastalarına, hatta Mukherjee'nin kendi lösemi hastası Carla'ya kadar, hayatta kalabilmek için hırpalayıcı tedavi programlarını cesaretle sürdüren ve bu ikonlaşmış hastalıkla ilgili anlayışımızı geliştirmek için mücadele veren insanlar hakkında.

Tüm Hastalıkların Şahı, kanserin gizemini çözme peşindeki insanlara umut ve berraklık sağlayan, büyüleyici, sürükleyici ve fazlasıyla önemli bir kitap.

"Son 100 Yılın En İyi 100 Kitabı"Ndan Biri"

- Time

"Güçlü ve iddialı… Tıp tarihindeki en olağanüstü öykülerden biri." - The New York Times Book Review
"Popüler bilim' kavramı, böylesi bir başarıyı açıklamaktan çok uzak; çünkü bu, bir edebiyat eseri aynı zamanda."

- Observer

"Tüm Hastalıkların Şahı, olağanüstü bir başarı. Modern bilim ve teknolojinin herhangi bir alanını böylesine zekice ve tutkuyla betimleyip böylesine anlaşılır kılan fazla sayıda kitap olduğunu söylemek güç."

- The New Yorker

" [Mukherjee] bilimi yalnızca anlaşılabilir değil, nefes kesici hale de getiriyor… Kendini ister istemez okutturan, beklenmeyecek ölçüde moral verici ve canlı bir öykü bu."

- O, The Oprah Magazine

"Tüm Hastalıkların Şahı beni nefessiz bıraktı ama kitap bittiğinde hissetiğim şey umutsuzluk değildi. Eski düşmanımız kanserin artık bir yüzü var."

- Emma Donoghue, Man Booker Finalisti Oda'nın yazarı

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  537
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  557,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786056260483
 • Basım tarihi
  Eylül 2012
 • Basım yeri
  İstanbul / Türkiye
 • Boyutlar
  15,00cm x 23,00cm

Öne Çıkan Yorumlar

 • H**** T******

  11 Mayıs 2016, Çarşamba

  1. Tüm hastalıkların şahının çaresinin yeterli miktarda su içmek olduğunu söylesem bu kadar basitmi? dersiniz. Yılların getirdiği dehidrasyon sonucu sistemin iyi çalışamaması neticesinde vücudumuzda oluşan toksisite ve hücrelerin yeterince oksijen alamamsı sonucu oksijensiz beslenme yöntemine taaa ilk canlıların dünyamızda oksijen yok iken oluşan ilk canlıların yaptığı gibi oksijensiz beslenme ve hayatta kalabilmek için hızla çoğalması ve vücutta tümör dediğimiz oluşumların olması dır Aslında burada hücrenin amacı sadece canlı kalabilmektir ama vücudun bütünü ile iletişim kuramadığı için bağımsız hareket etmektedir. Burada yapılacak şey vücuda yeterli temiz suyun verilmesi ve sistemin hızla alkali duruma geri getirilmesidir. İnsanlara bu hücreleri öldüreceğiz diye prospektüsünde bile zehir yazan kemoterapi(hücre zehiri) vermek değil. durdurulsun artık bu katliamlar Bu caniler hitler i de geçti cengiz i de bunların eline bilinen hiçbir cani seri katil su dökemez benim kızımıda gözümün önünde öldürdüler lösemi tedavisi yapıyoruz diye bir de laboratuvar snuçları mds dedi mds de yine bu yukarıda belirttiğim bütün hastalıkların şahını tedavi etmek için kullandıkları zehirlerin yan etkisi

  2. Devamını Oku
Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç