ÜYE OL        GİRİŞ   

Turizm Fakülte ve Yüksekokullarının Rehberlik Bölümleri İçin Turizmde Arapça 1 % 40indirim

Turizm Fakülte ve Yüksekokullarının Rehberlik Bölümleri İçin Turizmde Arapça 1

Hasan Selim Kıroğlu, Selim Karaçağa,  

Gece Akademi

27,00 TL 16,20 TL
1 adet stoklarımızda

Zaman insanoğlunun sahip olduğu en değerli olgudur. Zamanı etkili kullanmak kişinin hayatını da etkiler. Zamanını etkili kullanamayan birey kendini ve çevresini olumsuz etkiler. Dede Korkut da “Bugünün değerini anlamadan yarını bekleyen bu insanlar, dünün geçtiğini ve yarının belki de hiç gelmeyeceğini düşünemiyorlar ” diyerek bu konuya dikkat çekmiştir.

Zaman kavramının felsefede uzun geçmişi olmasına karşın psikoloji çalışmalarında yer alması ilk olarak James’in psikolojinin ilkeleri kitabı (1870) aracılığıyla gerçekleşmiştir. Literatür incelendiğinde, “zaman” ile ilgili çalışmaların oldukça popüler olduğu görülmektedir. 

Son yıllarda bu çalışmalar arasında geçmişe, şimdiye veya geleceğe yoğunlaşma eğilimi olarak tanımlanan zaman perspektifi üzerine yapılan çalışmalar dikkat çekmektedir. Sağlık, psikoloji gibi birçok alanda yaygın bir şekilde çalışılmıştır. Ancak spor alanında sportif başarıda önemli bir yeri olduğu düşünülen zaman perspektifi üzerine çalışmalara rastlanılmaması, bu alandaki ihtiyacı gözler önüne sermiştir.

Öte yandan Spor alanında zaman ile ilgili yapılan ulu-sal çalışmalara bakıldığında üniversite öğrencilerinin zaman yönetimleri, serbest zaman faaliyet-leri konulu çalışmaların mevcut olduğu görülmektedir. Ancak spor alanında zaman perspektifi konusuna ulusal literatürde henüz rastlanılmamıştır. Bu nedenle bu kitabın literatüre sağlayacağı katkı önem arz etmektedir.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Arapça
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 166
Barkod : 9786257976381

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Babil.com  
ANDUIN