Babil.com
Türk Tarihinde Osmanlı Asırları (2 Cilt Takım) % 30indirim

Türk Tarihinde Osmanlı Asırları (2 Cilt Takım)

Samiha Ayverdi Külliyatı 18

Samiha Ayverdi

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

65,00 TL 45,50 TL
 
0/5 (0 kişi)
2 iş gününde temin

“Bu kitap Türk tarihinin, seyir ve tekamülü ardınca yürüyebildiğimiz ölçüde atılmış bu bir kaç adım,iki büyük Türk devletinin dünya tarihi muvacehesindeki medeni ve içtimai değerlerinin, uzaktan yakından münasebet kurmak vaziyetinde olduğu milletlere ve nihayet dünyaya neler getirdiğini, umûmi çizgileriyle tayin ve tespit edebilmek gayretinin naçiz bir mahsûlüdür.

Bu yüzden de, başı sonu bilinmeyen tarihdünyası içinde ve bu gökkubbenin altında tahtlar yıkıp zaferler kazanmış veya hezimetler kaybetmiş Türk kavminin binlerce yıllık macerasının bir tarafa koyup, buz incirin birbirine girift ve sıkı sıkıya bağlı iki halkası üstünde bilhassa duracağız: Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları. Şuna inanmak yerinde olur ki, devrini tamamlamış ve ilmin hafızasına devr olmuş bu tarih realiteleri,vakti geçmiş, vazîfesi tamamlanmış keyfiyetler değildir.

Belki geleceğin temellerini teşkil ettiği için,cemiyet olarak büyük bir uyanıklık ve şuurlu bir tecessüsle üstünde durmamız gereken gerçeklerdir. Zîra istikbalin kulağına söylenecek söz, gözüne gösterilecek istikamet, vadesini tamamlamış bu tarih hazanesinin derinliklerinde saklıdır.”

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 2018
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 1882
Barkod : 9799757663521

Katkıda Bulunanlar

Hazırlayan
Aysel Yüksel

Babil.com  
SU