ÜYE OL        GİRİŞ   
Türkiye Turizm Coğrafyası % 20indirim

Türkiye Turizm Coğrafyası

Hayati Doğanay

Çizgi Kitabevi Yayınları

30,56 TL 24,44 TL
Tükendi

Eldeki bu çalışma, bir ders kitabıdır. Coğrafya öğrencilerinin, Türkiye Turizm Coğrafyası müfredat programı ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanmıştır.

Turizm, daha çok iktisat ve işletme ilimlerinin araştırma konusu olarak görülürse de, hiç kuşku yok ki, bu kanaat yanlıştır. Çünkü turizm ilmi, multidisipliner bir bilim olup, bu bağlamda, örneğin arazi kullanılışı, turistik potansiyel kaynakların dağılışı, yatırımların dağılışı ve çevre değiştirici etkili süreçlerden biri oluşu gibi yönleriyle, aynı zamanda da coğrafya ilminin konusudur.

Turizm coğrafyası, coğrafyanın Beşeri ve İktisadi Coğrafya Anabilim Dalı bilim alanlarından biri olduğu halde, bu bilim alanı, gerek teorisinin oluşturulması ve gerekse yurdumuzun sahip bulunduğu yüksek turistik potansiyeli araştırma bakımından, coğrafyacılarımız tarafından uzun yıllar ihmal edilmiştir. O kadar ki, İ.Ü. Edebiyat Fakültesi, Coğrafya Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Nazmiye Özgüç, Turizm Coğrafyası 1994'ü yayımlayana dek, bu konuda öğrencilere sunulabilecek derli toplu Türkçe bir kaynak yoktu. Oysa turizm ,temelde bir çevre tanıma-tanıtma ve değerlendirme sorunudur. Kısaca bu, 2 T+1 D Modeli (Tanıma-Tanıtma ve Değerlendirme) diye ifade edilebilir. Ülkemiz turizminin geliştirilmesi, bu yöntemi başarıyla uygulamaya bağlıdır...

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2001
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 16,50 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 650
Barkod : 9799758156374

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Harun Yıldız

Genel Yayın Yönetmeni
Seyhan Kurt

Babil.com  
ATES