Babil.com
Tutkulu Aşklar % 35indirim

Tutkulu Aşklar

His Last Letter

Jeane Westin

Mavi Ağaç Yayınları

45,00 TL 29,25 TL
 
0/5 (0 kişi)
1 adet stoklarımızda

"Hayatım Boyunca Senin Oldum... Son Nefesimde de Senin Olacağım..."

İngiltere'nin İspanyol Armadası karşısında aldığı donanma galibiyetinin kutlandığı bu en büyük zafer gecesinde, Kraliçe I.Elizabeth en ızdıraplı kaybını yaşamış, hayatı boyunca yanından ayrılmayan arkadaşı ve sevgilisi, Leicester Kontu Robert Dudley ölmüştü. Kraliçe, kederiyle başa çıkmak için Dudley'nin kendisine yazdığı son mektubu alarak kendini günlerce odasına kilitledi. Ta ki kraliçelik görevini yerine getirmek üzere zorla ayağa kalkarak, yeniden son Tudor hanedanlığının başına geçene dek...

Çocukken birlikte oyun oynarken yetişkin olduklarında coşkulu aşıklara dönüşüp, otuz yıl bouynca birbirinin hayatının merkezinde yer aldılar. Herhangi bir erkeği seçmenin tehlikeli olduğunu çok iyi bilen zeki Bakire Kraliçe Elizabeth, "Tatlı Robin"inin en büyük dileğini asla yerine getiremedi: evlilik. Fakat buna rağmen kontun yanından ayırlmaması hususunda ısrarcı davranıyordu. Elizabeth sahiplenici ve kıskanç olmasına rağmen, kont ile aralarındaki aşk tüm kavgalara, kontun başka kadınlarla yaptığı iki felaket evliliğe, kraliçenin bitmek bilmeyen cilveleşmelerine ve yabancı prenslerle siyasi entrikalarına direnmeyi başarmıştı.

Tutkulu Aşklar bu büyük aşkın, özellikle de Elizabeth ve Dudley'nin birlikte geçirdiği son üç yılın hikayesini anlatıyor... Hükümdarlığının en tehlikeli döneminde, kraliçe ile kontun beslediği tutku, aralarında geçenlerin ve yaşanmadan kalan tüm beklentilerin acı tatlı yansımalarıyla harmanlanıyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 2014
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 376
Barkod : 9789759963415

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ezgi Başer

Kapak Tasarım
Yunus Karaaslan

Düzelti - Redaksiyon
Ali Çakır

Genel Yayın Yönetmeni
Cem Küçük

Babil.com  
SU