ÜYE OL        GİRİŞ   
Tutsak Güneş % 25indirim

Tutsak Güneş

Ayşe Kulin

Everest Yayınları

27,78 TL 20,83 TL
Stoktan Teslim

“Güneşimizle aramızda kara kedi gibi duran o Gökcisim, bir gün çekip gidecekti elbette. Belki çok yakındı çözüm. Kapıdaydı. O an gelene kadar bize düşen, sanki güneş gökte parlıyormuşçasına yaşamayı sürdürmekti. Hayata tutunmaktı.”

Yakın gelecekte, yeryüzünde bir ülke… Tiran ölmüş ve oğlu başa geçmiştir. Ülke, din ulemaları ve polisler ordusundan oluşan bir demir yumrukla yönetilmektedir. Katı yasalarla sınıflara ayrılan halksa, yoğun denetim ve gözetim altında yaşamaktadır. Güneşse, kimselerin nasıl, neden olduğunu hatırlamadığı bir dönemden bu yana, “Gökcisim” denilen dev bir kütlenin ardındadır. Her yer buz tutmuş, yaşam sevinci tüm canlılardan el ayak çekmiştir.

Gelgelelim yıpratıcı uykusuzluğuna çare arayan bilim kadını Yuna, geçmişine, kaderine ve en önemlisi de, bir kadın olarak tutkularına sahip çıkarak, beklenmedik bir şekilde gerçekleri sorgulamaya başlar. Topluma dayatılan kuralların, değişmez varsayılan yasaların, sonu gelmez sansürün mutlak olmadığını fark eden Yuna, sorumluluğunu üstlenip, deyim yerindeyse, güneşe açılan kapıyı aralamayı göze alacaktır.

Geçmişle hesaplaşmalar, düzenle çatışan tutkular ve insanı dönüştüren aşklar… Ayşe Kulin, okurlarını sarsıcı bir gelecek hayal etmeye davet ettiği Tutsak Güneş’te, genç bir kadının unutulmaz uyanış hikâyesini anlatıyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 440
Barkod : 9786051419336

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Füsun Turcan Elmasoğlu

İyi okumalar...

Ayşe Kulin'in son yazdığı kitaplardan farklı. Çok beğendim. Okurken kendimizden pek çok kesiti de buluyorsunuz. Günümüz Türkiye'sine kısa değinmelerde de bulunmuş. Yazarın ellerine sağlık...

Z
Zeynep Eriman  -   16.02.2016
günümüze bir dokunuş ..

Tek kelime ile harika bir çalışma ... Bambaşka bir diyardan günümüz Türkiyesi'ne dokunuşlar ... Kesinlikle okuyun derim ben ... Ayşe Kulin bu sefer muhteşem bir iş çıkarmış.

E
Evren Korkmaz  -   05.02.2016
güzel bir distopya

kasvetin baskının hüküm sürdüğü bir ülkede bir kadının yaşadıkları...okurken sizi yerinize çivileyecek

G
Gamze T.  -   04.02.2016
Babil.com