ÜYE OL        GİRİŞ   
Tütüncü Çırağı % 30indirim

Tütüncü Çırağı

Robert Seethaler

Jaguar Kitap

24,00 TL 16,80 TL
Stoktan Teslim

1937 yazının son günleri... Göl kıyısındaki küçük bir kasabada yaşayan on yedi yaşındaki Franz, annesinin isteğiyle “eski bir tanıdık” olan tütün mamulleri satıcısı Otto Trsnjek’in yanına, Viyana’ya gider. Böylece hem bir meslek edinecek hem de Viyana gibi bir yerde daha iyi bir gelecek kurabilecektir.

Genç Franz bir yandan mesleğin inceliklerini öğrenirken bir yandan da dükkâna uğrayan ünlü tiryakilerle tanışır. Bu müşterilerden biri olan Profesör Sigmund Freud ile dostluk kuran Franz, Anezka adlı gizemli bir kıza âşık olduktan sonra profesörle görüşmeyi daha da sıklaştırır.

Ancak o günlerde Viyana’ya gelen bir tek Franz değildir; gamalı haçlar, Führer posterleri, Gestapo da gelip yerleşmiştir Viyana’nın kalbine. Sersemletici bir aşkın pençesindeki Franz, içinde yaşadığı toplumun, siyasetin kısacası etrafındaki her şeyin dönüşümünü geç de olsa fark etmeye başladığında artık dönülmez bir yola girmiştir hayat.

Dünya edebiyatının son yıllardaki en dikkat çeken isimlerinden Robert Seethaler’in bu incelikle örülmüş, yürek burkan romanını Oktay Değirmenci Almanca aslından çevirdi.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,80 x 19,70 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 218
Barkod : 9786058259362

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Oktay Değirmenci

Güzel bir eser

"Beğendiğim kitaplar" arasında yerini alan bir kitap oldu. Çeviri çok iyiydi, akıcı bir dili vardı romanın. Franz'ı hep uzaktan izleyen biri gibi hissettim diyebilirim kendimi. Okurken o duyguyu verdi bana... Herkese tavsiye eder böyle güzel bir romanı bizlere okuma fırsatı sunduğu için de Jaguar Kitap'a teşekkür ederim.

S
Selçuk Çelebi   -   22.03.2018
Babil.com