ÜYE OL        GİRİŞ   
Üsküp Kitabı % 35indirim

Üsküp Kitabı

H. Yıldırım Ağanoğlu

Fide Yayınları

11,11 TL 7,22 TL
Tükendi

Üsküp Kitabı, yazarımız Yıldırım Ağanoğlu´nun annevatanı Üsküp şehrine karşı duyduğu sevgi ve hatta aşk, özlem ve kavuşma cehdinden doğmuş bir eser. Nitekim bu duygu ve sevdayı satırlarında görmek mümkün. … Ne de olsa bir sevgiliye kavuşmanın verdiği heyecanı yaşatır, Üsküp´e ulaşabilmek

Ah Üsküp, ah Üsküp! Hasretini çekmek kolay değil. Sana kavuşunca da, senden ayrılmak çok zor. Sen annevatanımsın, İstanbul´da benim doğduğum vatanım…. Üsküp Kitabı, bir hatıra kitabı değil. Ne tarih, ne gezi rehberi, ne roman, ne hikaye… Fakat hepsinden tatlar var. Ağanoğlu, Üsküplü olan annesinin hayatından hareketle kendi gözlem ve araştırmalarına da yer vermekte. Anne sevgisiyle Üsküp sevgisi, İstanbul ve vatan sevgisiyle Osmanlı sevgisi iç içe.

Muhtelif zamanlarda Üsküp´e yaptığı ziyaretlerle ilgili aldığı notları kitaba dönüştürmüş ve herkesin ilgileneceğini düşündüğü genel bilgilere de yer vermeyi ihmal etmemiş.

Bu eserle, başta Osmanlı Üsküp´ü olmak üzere şehir tarihini ve Makedonya Cumhuriyeti´ni kısaca tanıyacak, şehir mutfağını, Üsküp´te Osmanlı izleri olan cami, köprü, kale, han, hamam, saat kulesi vb. dair birçok bilgi, belge ve anekdotları resimleriyle birlikte inceleme imkânı bulacaksınız.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi :
Basım Yeri :
Boyutlar : 13,50 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 248
Barkod : 9789944432214
Babil.com  
ATES