Babil.com
Uygarlığa Dair Hoşnutsuzluğumuz % 35indirim

Uygarlığa Dair Hoşnutsuzluğumuz

Das Unbehagen in der Kultur

Sigmund Freud

Kafka Kitap

19,50 TL 12,68 TL
 
0/5 (0 kişi)
9 adet stoklarımızda

Sigmund Freud insanın kendi iç dünyasına bakışında bir Kopernik devrimi yaparak “insanın kendi evinin efendisi olmadığını vurgulamış ve bize iç dünyalarımıza yapacağımız yolculuklar için ilk haritayı sunmuştur.

Freud, olgunluk döneminde yazdığı bu kitap ile hayatı boyunca geliştirdiği, kendi düşünce akışı içinde çevrilen ve bugünkü psikanalitik çerçevenin temelini oluşturan neredeyse tüm önemli kavram ve kuramları okuruna bir sohbet havasında tanıtıyor.

Tarih boyunca bazı kitaplar dünyayı değiştirdi. Bununla kalmayıp; bizleri ve birbirimizi görme biçimimizi etkiledi. O kitaplar ki tartışmalara, muhalif fikirlere, savaş ve devrimlere esin kaynağı oldular.
Aydınlattılar, harekete geçirdiler, kışkırttılar, teselli ettiler. Yaşamımızı zenginleştirdiler ve bizleri ayrı ayrı kendi yaşamlarımızı sorgulamaya yönelttiler.

Şimdi Kafka Kitap sizlere uygarlığı sarsan, insanlık tarihine yön veren ve kendimizi keşfetmemize yardım eden fikirleriyle; büyük düşünürlerin, çığır açanların, radikallerin ve ileriyi görenlerin eserlerini sunuyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2015
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 11,00 x 18,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Almanca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 120
Barkod : 9786054820139

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ferhat Jak İçöz

Editör
Can Koparan

Freud

Belki de bizim uygarlık dediğimiz şey aslında kendimizden kaçma planımızdan başka bir şey değildir. Kişinin kendi özüne tahammülsüzlüğünün bir gösgergesidir kim bilir. Her ne ise o. Ancak her ne ise biz insanlar tarafından yanlış anlaşıldığı kesin. Freud güzel bir açıklamada bulunuyor.

Ö
Özkan Köse  -   16.03.2016
Babil.com  
EDORAS