ÜYE OL        GİRİŞ   
Uyumsuzlar % 30indirim

Uyumsuzlar

İnsanlığa Yön Verenlerin Hikayesi

Şafak Altun

Destek Yayınları

27,00 TL 18,90 TL
Stoktan Teslim

İnsanlığın bugün geldiğimiz aşamada bir “hayat tamircisine” ihtiyacı olduğu muhakkaktır. Biliyoruz ki, hem geldiğimiz hem de yarattığımız dünyayla bir uyumsuzluk sorunu yaşıyoruz. Başarısızlığımızın, mutsuzluğumuzun ve anlam arayışımızın temel nedeni de budur.Peki ne yapmalı? Kontrolü elden bırakmadan bilimsel ve teknolojik gelişmelerden geri kalmamak için “uyumlu”, kendi hayatımızı yaşamak için de “uyumsuz” olmalıyız! İşte karşınızda dünün, bugünün ve geleceğin insanlığına yön veren uyumsuzların kısa bir hikâyesi.

“Şafak Altun bu kitabıyla beni sarstı. Uyumun çok önemli bir başarı olduğunu düşünürdüm hep. Şimdi yapılan uyumun uzun vadede büyük resimle uyumsuzluğun temeli olabileceği hiç aklıma gelmezdi. Anladım ki, birey olarak ve toplumca sağlıklı ve anlamlı bir yolculuk için uyumsuzlara hayatımızda biraz yer vermemiz gerekiyor.”

- Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu/Psikolog

“Şafak Altun kitap yazmamış sanki harflerle beynimizi öpmüş. Bilgi verirken keyif vermenin mümkün olduğunun kanıtı olmuş bu kitap.”

- Müfit Can Saçıntı/Yönetmen-Yazar

“Dünyayı uyumsuzlar mı kurdu? Peki yine onlar mı kurtaracaklar? Dünya tarihin başlangıcından beri hiçbir zamana benzemeyen bir paradigma ile karşı karşıya. Ben derim ki; eğer gelecek ütopik, yani ‘iyi olarak’ gelecekse bunun adı entelektüel kapitalizm olacak ve çok açıkça ‘hayal gücü’ iktidara gelecek! İşte hayal gücüne sahip olanlar, yaratıcı olanlar, inovasyonları yapanlar, sistemler kuranlar sanıldığının aksine her daim ‘uyumsuzlar’ oluyor. Sevgili Şafak Altun da ‘uyumsuz olmanın’ prensiplerini ve yollarını ilham verici olarak anlatmış bizlere...”

- Prof. Dr. Uğur Batı/Akademisyen Yazar

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 304
Barkod : 9786053115755

Katkıda Bulunanlar

Editör
Devrim Yalkut

Genel Yayın Yönetmeni
Ertürk Akşun

"Uyumsuz"

Kendini "Uyumsuz" hissedenlere dair bir eser. Siz de bir uyumsuz olduğunuzu düşünüyorsanız, bu kitabı okuyun! Kitap dört bölümden oluşuyor. Benim için en dikkat çeken bölüm, ilk bölüm olan "Ahir Zaman Uyumsuzları". Diğer bölümler ise; sırasıyla "Veri, Kod, Yapay Zekâ Sonsuza Kadar Amin", "Vasatın İktidarı", "En İyisi Sen Rotayı Yeniden Hesapla". Özenle ve birçok araştırmanın sonunca hazırlanmış olduğu belli olan bir eser; ama beklentilerimin altında kaldığını söyleyebilirim. Farklı ve daha çok geçmişten esintiler taşıyan, her alanda var olmuş "Uyumsuz" insanlara dair tarihsel bir kitap bekliyordum. Bu sebeple beklentilerimin altında kaldı. Lakin yine de güzel. Bilmediğim birçok konu hakkında da ilgi çekici bilgiler edindim. Hepimiz birer sanatçıyız ve hepimiz az da olsa birer uyumsuzuz. Kendinizi keşfe çıkın. Hepimiz birer keşfedilmemiş topraklarız... Verim içimizde, verimli hale getirmekte elimizde...

Ç
Çağrı Önal  -   13.07.2019
Babil.com