ÜYE OL        GİRİŞ   

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği % 40indirim

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği

Milan Kundera

Can Yayınları

34,00 TL 20,40 TL
206 adet stoklarımızda

Cumartesi ve pazar günleri, varolmanın tatlı hafifliğinin geleceğin derinliklerinden yükselip yanına vardığı duygusu içindeydi. Pazartesi, benzerini bundan önce hiç tanımadığı bir ağırlıkla çarpıldı. Rus tanklarının tonlarca çeliği bunun yanında hiç kalırdı. Çünkü sevecenlikten daha ağır bir şey yoktur dünyada.

Milan Kundera’nın en bilinen romanı Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, yayımlanır yayımlanmaz çağdaş klasikler arasına girmiş, geçen yüzyılın en güçlü anlatılarından biri. Kundera, tepkiye karşı tepkisizliği, kararlılığa karşı kararsızlığın tutarlı ve erdemli yanlarını araştırdığı romanının başkişisi Tomas’la alışılmış, arkasında güçlü düşünce ve yaşam kurallarını taşıyan roman karakterlerini sorgular.

Sovyetler’in Çekoslovakya’yı işgal günlerini de arka planda anlatır. Tıpkı kişiler gibi toplumsal önyargılar da eninde sonunda kararsızlığa ve “varolmanın dayanılmaz hafifliği”ne mahkûmdur ne de olsa.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 336
Barkod : 9789750726170

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Fatih Özgüven

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği

Bir yandan kadın-erkek ilişkilerine değişik bir bakış açısıyla yaklaşırken - hoş bir ilişki değil - bir yandan da Rusların Prag'ı işgali işlenmiş.Kitap dört ana karakter Tomas, Tereza, Franz ve Sibina 'nın birbirleriyle olan ilişkileri üzerinden devam ediyor. Kitap roman gibi devam ederken yeni bir bölümün başında yazarın felsefe üzerine düşüncelerini örneklerle açıkladığı kısımları okuyorsunuz tabi bu kısımlar tamamen hikayeden alakasız değil bu yönüyle değişik aynı zamanda keyif vericide.Ama zor bir kitap hele ki ara vererek okuyacak olursanız çabuk kopabilir geri döndüğünüzde de tat vermeyebilir.

B
Burak Akgün  -   29.02.2016
...

Altı çizilesi o kadar cümle var ki, aslında bildik olan konuları çok iyi bir dille anlatmış yazar, bu ilgi çekiyor.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   19.02.2016
Zorlandım

Kitap bana çok da akıcı gelmedi. Yordu beni. Bitirmekte zorlandım. Belki de yazarı tanımaya yanlış kitaptan başladım. İlk kez Milan Kundera okuyacaksanız farklı bir kitabıyla başlamanızı öneririm.

G
Gamze Öçal  -   15.02.2016
sevdim.

hep duyduğum hep okumak istediğim bu kitabı en sonunda okudum . baya akıcı olmasının yanında sizi sürekli aslında öyle dedirten bir kitap severek okunur. ve bence kendine ait olması gereken kitaplardan .

M
Merve Koçbıyık  -   02.02.2016
Babil.com  
NOGROD