ÜYE OL        GİRİŞ   
Veba % 40indirim

Veba

1957 Nobel Edebiyat Ödülü

La Peste

Albert Camus

Can Yayınları

31,00 TL 18,60 TL
955 adet stoklarımızda

Varoluşçu edebiyatın en önemli temsilcilerinden biri olan Albert Camus, politik söylemlerle sesini yükseltmedi ama fısıldamasıyla bile depremler yarattı, çağdaşlarını derinden etkiledi. Keskin bir gözlem gücünün desteklediği arı bir bilinçle yazılmış olan Veba, yalnızca XX. yüzyılın değil, bütün bir insanlık tarihinin ortak bir sorununa değinir: felaketin yazgıya dönüşmesi. Çağının önde gelen düşünürlerinden Nobel ödüllü yazar Albert Camus’nün hiçbir yapıtında böylesine acı bir yazgı, böylesine şiirsel bir dille ele alınmamıştır. Veba, insanın ve aydınlığın şiiridir. Bu şiirde renkler alabildiğine koyu, ancak yazarın sesi o denli umut doludur.

Beklenmedik bir boyuta ulaşan veba salgını, tüm Oran kenti sakinlerini önce umutsuzluğa boğar, ardından Doktor Rieux, Tarron ve Grand’ın gösterdikleri dayanışma örneği, başta yetkililer olmak üzere, herkes için güç ve umut kaynağı olur. İşte Albert Camus’nün insana bakışı ve inancı, bu noktada karşımıza çıkar. Camus, okurlarını, ortadan kaldıramayacağını bile bile vebayla savaşan Doktor Rieux’ün kişiliğinde, dünyanın saçmalığını, yenilginin sonu gelmeyeceğini bile bile kötülüklere karşı çıkmaya, yaşama anlam katmaya çağırır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 303
Barkod : 9789750728273

Katkıda Bulunanlar

İyi seyirler

Veba sadece bir hastalık değil.Bir düşman değil.Bir savaşçı,bir hedef tahtası ve daha bunun gibi bir çok isim verilebilir.Veba içimizdeki savaşçıyı ortaya çıkarır.Veba başkalarına geçebilir.Peki,veba her bedende aynı kalır mı? Veya bunların hepsini kenara bırakın.Bu kitabı açın.Oradaki "veba" kokusunu alacak mısınız? Veya o "veba"-nın aslında ne olduğunu görebilecek misiniz? İyi seyirler...

O
Orkhan Musabaylı  -   21.09.2016
a

açıkçası beklentim yüksek olduğu için daha iyi bir kitap bekliyordum ancak okunmaya değer. Tavsiye ederim

F
Fırat Atmaca  -   01.02.2016
Babil.com  
ANDUIN