ÜYE OL        GİRİŞ   
Yalnız Seni Arıyorum % 30indirim

Yalnız Seni Arıyorum

Nahit Hanım'a Mektuplar

Orhan Veli Kanık

Yapı Kredi Yayınları

16,00 TL 11,20 TL
Stoktan Teslim

Bir de sevgilim vadır, pek muteber;
ismini söyleyemem,
Edebiyat tarihçisi bilimi,.

O zamanlar ismini söyleyemediği sevgilisi "Nahit Hanım"dı. Hayatta iki varlığı oldu: Şiiri ve sevdası. Şiirleri okurlarının ezberinde... Sevgisine gelince, onu, tek büyük aşkı "Nahit Hanım"a vermişti: Bu kitap belgesi.

Şiirimizde çığır açmış ustanın aslında nasıl bir gönül ustası olduğunu kanıtlayan mektuplarını okuduğunuzda onu çok daha yakından tanıya-caksınız. "Istanbul Türküsü" gibi pek çok şiirini daha iyi anlayacaksınız. 36 yıllık ömrüne neler sığdırdığını görecek, onu daha çok sevecek ama belki biraz da üzüleceksiniz. Nereden bakılsa, gizli saklı yaşanmış kırık bir aşk hilâyesine tanık olacaksınız.

64 yıldır çekmecelerde kalmış mektuplar, ince ince akan bir mağara suyu gibi dingin, dupduru ilk kez gün ışığına çıkıyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 170
Barkod : 9789750827082

Katkıda Bulunanlar

Editör
Murat Yalçın

Grafik Uygulama
İlknur Efe

Orhan veli

Mektup okumak her ne kadar size yazılmış olmasada aşk mektubu, aşık bir adamın mektubu oldu mu; hele ki bu aşık adam Orhan Veli oldu mu hiçte sıkıcı bir şey değildir bence. Eskiden kullanılan kelimelerin büyüleyiciliğini de düşünecek olursak tam anlamıyla mest olmamak elde değil. Hatta etkilenip bir süre eski kelimeler kullanmaya çalışmakta yan etkilerinden. Orhan Veli yi merak edenlere şiddetle tavsiye ederim.

S
Sümeyra Turan  -   15.03.2016
Babil.com