Babil.com
Yeni Medya Çalışmaları % 25indirim

Yeni Medya Çalışmaları

Değişen Toplumsallaşma

Celal Hayır, Tüba Karahisar

Literatürk Academia

45,00 TL 33,75 TL
 
0/5 (0 kişi)
11 adet stoklarımızda

Elinizdeki kitap, artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen sosyal medya kullanımının çeşitli yönleri üzerinde durmaktadır. Geleneksel medyanın neredeyse tamamen ortadan kalkmaya yüz tuttuğu bu dönemde, yeni bir medya ve yeni bir iletişim “biçimi” artık toplumsallaşmamızın da temelinde yer almaya doğru evrilmiştir.

Günlük hayatımızı artık onunla tanımlamakta, oradaki eylemler ve söylemler aracılığıyla çevremizde olup bitenleri anlamlandırmakta, neredeyse bu mecrada yer almayan bir olaya, eyleme, görüntüye, söze, değer biçmekte zorlanmaktayız. Buna karşılık bu mecrada yer alan her şeye, çoğunlukla da “sorgulama” gereği bile duymadan, özel bir anlam atfetme eğilimindeyiz. Günümüzde anlam dünyamızı belirleyen temel iletişim alanı haline gelen sosyal medya doğal olarak birçok sorunun da tartışılmasına yol açmaktadır. Bu da bir iletişim ve toplumsallaşma mecrası olarak sosyal medyayı ve yeni medya biçimlerini tekrar tekrar düşünmemizi gerektirmektedir.

Bu kitapta, pandemi nedeniyle ortaya çıkan izolasyonun yarattığı atmosferde medya kullanımı, bu yeni medya evreninde toplumun “gözetleyici” yanı ve veri sömürgeciliği gibi konular üzerinde durulmakta; iletişimde dijital biçimlerin ağırlık kazanmasının aile, evlilik, boşanma gibi konular üzerinde nasıl bir etki yaptığı, çevrimiçi destek gruplarının önemi incelenmektedir. Kitaptaki en ilgi çekici yazı ise belki de günümüzde diğer her şeyden daha çok tartışmaya yol açan, sosyal medyada “flört tacizi” üzerine yazılmış olanıdır. Bu konu, toplumsal, psikolojik ve hukuksal boyutlarına ilişkin açıklamalarla zenginleştirilmiştir.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 192
Barkod : 9786057481320

Katkıda Bulunanlar

Editör
Salih Tiryaki
Emre Vadi Balcı

Genel Yayın Yönetmeni
İsmail Çalışkan

Babil.com  
EDORAS