ÜYE OL        GİRİŞ   
Yeniden Sanat ve Hayat Dergisi Sayı : 47 / 04 Yaz 2016 % 40indirim

Yeniden Sanat ve Hayat Dergisi Sayı : 47 / 04 Yaz 2016

Haziran - Çocuk - Suruç

Kolektif

Yeniden Sanat ve Hayat Dergisi

9,90 TL 5,94 TL
Stoktan Teslim

Yeniden Sanat ve Hayat Dergisinin yaz sayısı yayımlanarak raflardaki yerini aldı. Üç ayda bir yayımlanan derginin yeni sayısının dosya konusu, tepeden tırnağa yaşama sevincinden ibaret olan Çocuk. Dosya kapsamında Selçuk Candansayar, Sibel Özbudun, Şeyhmuz Diken, Ceyda Subaşı, Nermin Şenol Kalyoncu yazılarıyla, Büşra Kanoğlu da Mine soysal röportajı ile çocukların çığlığını okura ulaştırmaya çalışıyorlar.

Haziran denilince hiç kuşku yok ki akla Nazım gelir; sonra da Ahmet Arif, Orhan Kemal, Kazım Koyuncu ve bu daha başlangıç mücadeleye devam diyerek isyana duran Gezi… Kavganın ve başka bir dünya kurmanın tarafında yer alan, karanlığa umut başaktaki buğdaya ışık olanlar Mevsimler Bölümünde; Yener Orkunoğlu, Temel Demirer, Emin Karaca, Dilek Çelebi ve Hilmi Toy’un kalemiyle bir kez daha aramıza katılacaklar.

Birbirinden güzel şiirler, öyküler ve diğer edebi ürünlerden oluşan Harman Bölümü büyük beğeni kazanacak. Halklar bahçesi olan ve baharın tüm renklerine ev sahipliği yapan coğrafyamızda, dilleri ile ben varım diyen kadim halklar yine Mozaik Bölümünde buluştu.

Çentik bölümü; savaşın içine doğan, oyunsuz ve oyuncaksız büyümek zorunda kalan çocukların düşlerine ortak olmak, kolu kanadı kırılmış Rojava’yı sevgiden tuğlalarla yeniden ayağa kaldırmak için yola koyulan ve Suruç katliamında hayatını kaybeden 33 düş yolcusuna ayrıldı. Dilan Dağ, Bülent Köksal Aydın, Büşra Mete, Sercan Üstündaş, Serhad Demirtaş ve Tuğçe Özgül yazı ve şiirleriyle yüzleri ve gözleri aynı göğe dönük olan düş olcularıyla buluşuyor.
Pano Bölümünde tiyatrodan sinemaya, felsefeden söyleşiye değin birbirinden değerli yazıları okurların beğenisine sunulurken, Ayraç Bölümünde de severek okunacağı düşünülen kitaplar okurları bekliyor olacak.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2016
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 19,00 x 27,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 152
Barkod : 3990000067254
Babil.com