ÜYE OL        GİRİŞ   
Yetkin Düşünce Dergisi Yıl: 1 Sayı: 1 Ocak, Şubat, Mart 2018 % 15indirim

Yetkin Düşünce Dergisi Yıl: 1 Sayı: 1 Ocak, Şubat, Mart 2018

Özgürlük ve Teslimiyet

Kolektif

Yetkin Düşünce Dergisi

18,00 TL 15,30 TL
Stoktan Teslim

Din özgürlüğü aynı zamanda özgürlüğün mihenk taşıdır. Din özgürlüğünün olmadığı yerde büyük bir ihtimalle diğer özgürlükler de yoktur.

Atilla Yayla

Dinin özgürleştirici bir güç olarak icraatı, bütün insanları ırksal farklılıklarını dikkate almadan eşit saymasıdır...

Şaban Ali Düzgün

İnsanın özgürlüğü tam olarak kendisini özgür yani ayrı ve üstün saydığı için ortadan kalkar...

Mehmet Günenç

Batı dünyasıi üniversitelerin kampüslerinden "tanrılarını" ve dini düşünceyi çıkarmayı başardıktan sonra, onun bıraktığı yeri doldurmaya çalışan "siyasi otorite"ye karşı da ciddi mücadeleler vermiştir.

İsmail Taş

Özgürlük, insan tekinin doğasında bulunan virtüel-potansiyel olumlu (yaratıcı-vicdani) kabiliyetlerin yaşarken bütünüyle ortaya çıkmasıdır.

İlhami Güler

Gelişmekte olan insan ve toplum tipi için özgürlük, rasyonel olarak, acilen ve kolay yollardan, daha fazla para, reklamı yapılan hazlara daha fazla erişim sağlayan bir yaşam ve bedelsiz pozitif itibara karşılık gelmektedir.

Muhammet Özdemir

Efendinin özgürlüğü salt cesarete ve şiddete dayanan, emekten ve bilinçten yoksun biçimsel bir özgürlük ike, kölenin özgürlüğü çalışmaya ve emeğe dayanan, cesaretten ve şiddetten yoksunsa da, bilince ve emeğe sahip bir özgürlüktür.

Ümit Aktaş

Özgürlükçü pedagoji, insana güveni esas alan bir yaklaşımdır. İnsanın emeğini bağımsızlaşma olarak görür. Az kontrolü, çok yakınlıkla dengelemeye çalışır. Kurallar koyar ama gerekçelerini izah eder.

Kadir Canatan

Ontolojik düzlemde insan kendi varlığını Allah'a borçlu olduğundan, bu düzlemde özgürlükten söz etmek abesle iştigaldir; dolayısıyla burada paradoks söz konusu değildir. Buna mukabil insanın Tanrı'ya teslimiyetiyle kendini dünyevi ve beşeri otoritelere kulluktan azade kılması son kertede oksimoron kavramını akla getirir. Yani hem teslimiyet hem de hürriyet...

Mustafa Öztürk

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2018
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 16,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 280
Barkod : 9772602436506
Babil.com