Yoldaki Kız

0,0
0 değerlendirme
Geçici olarak temin edilememektedir.

Kitap Hakkında

İki kadın, iki yolculuk, tek güzergâh, kesişen hayatlar…

Meena hayatındaki yılanlardan kaçmak için yolculuğa çıkmaya karar veriyor. Yolculuğunun sonunda ise o daha doğmadan öldürülen ailesinin katilini bulmayı düşünüyor. Yolculuğu sırasında kendiyle yüzleşmesi, cesareti ve farklı doğasıyla hayran kalmamıza neden olacak.

Mariama ise küçücük yaşında annesini sokan yılandan kaçarken, aklındaki tek şey annesinin ona söyledikleri: Özgürlüğünü kaybetme. Hindistan'dan yola çıkıp Etiyopya'ya uzanan yolculuğunda tanıştığı Yemaya ile yolculuklarına ortak olacağız. Küçücük yaşına rağmen Mariama'nın gösterdiği cesareti, yaşadığı trajedileri ve yeni hayatındaki maceralarını gözlerimiz dolu okurken, hiç kaybetmediği çocukluğu ile gülümsememize neden olacak.

İki kadın, iki yolculuk, tek güzergâh, kesişen hayatlar ve yılanlar… Peki, kim bu Yemaya? Yılanlar nereden geldi?

Yazarın harika dil altı edebiyatındaki ustalığı, metaforları, bilim kurgu ve kuramsal kurgu öğelerini harmanlayarak oluşturduğu bu harika eserle, asla tahmin edemeyeceğiniz olaylar örgüsü arasında yüzerken Hindistan'ın sosyal hayatına şahit olacak, açılan kocaman bir pencereden gelecekte neler olabileceğine dair ufak ipuçları alacaksınız.
Şevk ve ikna kabiliyetiyle anlatılmış… Yeni, duygusal ve gerçek bir başarı."
-Wall Street Journal-

"Kendiliğinden hayat buluyor."
-Los Angeles Times-

"İnanılmaz bir enerjiye sahip. Yazar değişen modern dünya üzerindeki yüzey hızı ve yorgunluğunu yakalamış… Madde ve enerji arasındaki durmak bilmeyen fırtına."
-Los Angeles Review of Books-

"Yoldaki Kız hırsla örülmüş… Yaratıcı… Korkusuz… Vahşi, hayallerle dolu bir seyahat."
-San Francisco Chronicle-

"Süssüz ve temiz bir dille, Byrne hızla sahneler arası geçiş yapıyor… Derinden hissedilen, endişelendiren ve akıllarda kalan bir hikaye."
-Indy Week (Durham, NC)-

"Sürükleyici ve düşündürücü… Byrne bilim kurgu ve teorik kurgu elementlerini mitolojik, ruhani ve fiziksel teorilerle birleştirip, hızla okunacak bir hikaye yaratıyor. Yoldaki Kız eğlenmek, merak etmek ve yeniden okunmak için tasarlanmış."
-Durham Herald-Sun-

"Yaratıcı tarafı tartışmasız capcanlı olan Byrne çıkış romanıyla ismini geniş kitlelere duyurmayı başardı. Neil Gaiman gibi akıl hocalarının da yardımıyla artık kendi yolculuğuna çıktı. Yazar olarak belirli edebiyat kurallarını reddediyor ve rahatsız edici gerçeklerle dünyaları şekillendiriyor."
-Raleigh News & Observer-

"Ele geçirici… Bu yıl içinde okuduğum kitaplar arasında açık ara favorim."
-Bookish.com-

"Baş döndürücü… Meena, Mariama ve okuyucuları birden fazla sürpriz bekliyor."
-Booklist-

"Muhteşem ve kışkırtıcı… Birçok açıdan büyüleyici… Değişen cinsiyet görüşlerinin birleşimi bu kitabı artistik dehanın stratosferine gönderiyor."
-ibrary Journal -

"Önümüzdeki yıllar içinde görebileceğimiz en yaratıcı kitap. Byrne çoğu Batılının asla bilemeyeceği dünya ve kültürleri anlatırken kullanılan dil çok dahiyane. Büyüleyici ve eğlenceli."
-Kirkus-

"Monica Byrne beklediğinizi bilmediğiniz bir yolculuk kitabı yazmış. Gerçek ve sıra dışı bir yolculuk. Kemerlerinizi bağlayın."
-John Scalzi-

"Yoldaki Kız dahiyane, gerçekçi, yoğun ve korkusuz bir roman. Meena'nın Arap Denizi üzerindeki ve Mariama'nın Afrika içindeki yolculukları kesinlikle unutulmayacak."
-Kim Stanley Robinson, 2312 ve Kırmızı Mars yazarı-

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  424
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  424,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786054751792
 • Basım tarihi
  Mart 2016
 • Basım yeri
  İstanbul / Türkiye
 • Boyutlar
  14,00cm x 21,00cm
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç