ÜYE OL        GİRİŞ   
Yüreğim Çiselendi % 40indirim

Yüreğim Çiselendi

Şiirler - Destanlar - Güfteler - Besteler - Sözler

Adem İmdat Kesici

Yolda Kitap

18,52 TL 11,11 TL
Stoktan Teslim

“Yüreğim Çiselendi” adlı bu şiir kitabında; Halk (Kalem) Şairi Adem İmdat Kesici’nin 1995 yılından 10 Ekim 2014 tarihine kadar yazmış olduğu şiirler, destanlar, ağıtlar, güfteler, besteler ve sözler yer almaktadır.

Bu kitapta, Sözün Sultanı (Kalem Şairi) Adem İmdat Kesici'nin bütün şiirleri, destanları, güfteleri, besteleri ve sözleri okurların beğenisine sunulmuştur. Yaklaşık 1 yıllık bir grafik, tasarım, mizanpaj ve editörlük yapılarak hazırlanan bu eser; Asur Yayın Dağıtım Yoldakitap Yayınları olarak hazırlanmış ve basılmıştır.

Kitaptaki şiirler; Dini, Milli, Tarihi, Manevi, Marş, Ezgi, Şiir, Güfte, İlahi, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Musikisi, Yöresel Destanlar, Ağıtlar, Beyitler, Taverna, Karadeniz, Karadeniz Arabesk, Rap, Otantik ve Mani tarzlarında yazılmış olan şiirlerdir. Bu şiirlerin çoğu hece ölçüsüne göre, 3 adet şiir ise serbest vezinle yazılan şiirlerdir. Mesam (Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) asıl üyesi olan Adem İmdat Kesici’nin Mesam’a kayıtlı 233 eseri de bu kitapta mevcuttur. Bestelenerek albümlerde yer alan 41 eser, dizilerde yayınlanan 6 eser ve klipleri çekilen 5 eser de sizlere takdim edilmiştir.

“Yüreğim Çiselendi” adlı bu kitabın şair ve yazarı Kesici, yaptığı açıklamada; “Ulusal anlamda bir çalışma ile yazılan ve hazırlanan bu eser, Türkiye’nin her köşesindeki okuyuculara ulaştırılacaktır. Beste ve güftelere müzik yapmak isteyen Bestekarlar ve Müzisyenler her tarz eseri nakaratlı olarak güfte halinde bu kitapta bulacaklardır.” dedi.

İçerisinde 300 adet şiir, şairin şiirleri hakkında yapılan birkaç değerlendirme, şaire göre mükemmel bir şiir ve güfte yazabilmenin 24 altın kuralı, yöresel şiirler içerisinde geçen kelimelerin açıklamaları, şairin bestelenmiş ve albümlerde yer alan eserlerinin listesi bulunmaktadır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2014
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 301
Barkod : 9786054776290

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Sercan Güneş

Düzelti - Redaksiyon
Sibel Karasungur Duman

Genel Yayın Yönetmeni
M. Ali Kaşıkçı

Babil.com