95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Z Kuşağı Ekonomisi

Z Kuşağı İş Dünyasının Geleceğini Nasıl Değiştirecek ve Bunun İçin Ne Yapmalı?

Zconomy: How Gen Z Will Change the Future-and What to Do About It

0,0
0 değerlendirme
39,00 TL Bu alışverişten kazancınız: 21,00 TL
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 27-29 Haziran

Kitap Hakkında

“Jason’ın ekibimizle birlikte çalışması, müşterilerimizle nasıl iletişim kuracağımız ve farklı kuşaklardan çalışanlarımızı nasıl yöneteceğimiz konularında derin bir etki yarattı.”

Steven Williams, PepsiCo Foods Kuzey Amerika CEO’su

“Z Kuşağı Ekonomisi geleceklerini Z Kuşağıyla güçlendirmek isteyen CEO’ların, yönetim kurulu üyelerinin ve yenilikçilerin tam da okumaları gereken bir eser. Çalışan bağlılığı ve müşteri sadakati arasında nasıl bağlantı kurulacağına ve oluşturulacağına dair net ve değerli bir yol haritası sunuyor.”

Betsy Atkins, Volvo Car AB, Wynn Resorts ve Oyo’nun Yönetim Kurulu Üyesi

“Denise ve Jason’ı dinleyin! Yeni şeyler yaratan herkes, her lider ve her ebeveyn bu kitabı okumalı. Eğlence ve kültür dünyasının ön saflarında yer alan biri olarak Z Kuşağı Ekonomisi’ni şiddetle tavsiye ediyorum.” Kenan Thompson, Saturday Night Live Show
Z Kuşağı her şeyi değiştiriyor. Günümüzün işletmeleri ise onlara ayak uydurmaya çalışıyor: Reklam kampanyaları, pazarlama ve tanıtım bu yeni kuşak için artık normal gelen yöntemlerle yapılıyor. Üstelik artık iş hayatına da katılıyorlar!

Z Kuşağı kendilerinden önceki kuşaklardan tamamen farklı bir şekilde, teknolojik gelişmelerin tam ortasında yetişti. Bütün hayatları boyunca önlerinde dizüstü, tablet bilgisayar veya cep telefonu ekranları oldu ve alışverişten eğitime, eğlenceden iletişime kadar her şeyi buradan gerçekleştiriyorlar. Önceleri iş dünyasının sadece hedef kitlesi olan Z kuşağı artık bu dünyanın aktörü haline geliyor. Peki ama onlara göre tasarlanmamış bu dünyada kendilerine nasıl yer bulacaklar?

Bugünün büyük firmaları, holdingleri, fabrikaları, mağazaları gün geçtikçe daha çok Z Kuşağından eleman alımı yapıyor ve işletmelerini bu yeni personellerine göre dönüştürmek zorunluluğu duyuyorlar. Uzlaşma sağlamak adına iki taraf da tavizler veriyor ancak orta ve uzun vadede yaşanan bu dönüşüm tamamen Z kuşağının lehine olacak gibi duruyor. Z Kuşağı Ekonomisi binlerce gençle yapılan görüşmeler sonucunda bir “kuşak modeli” ortaya koyuyor. Yöneticiler için kılavuz niteliğindeki bu kitap Z Kuşağının alışveriş alışkanlıklarına, marka seçimlerine, eğitim, çalışma ve hatta emeklilik planlarına kadar çok çeşitli konularda neler düşündüklerini ve nasıl aksiyonlar aldıklarını gözler önüne seriyor.

Kuşak Değişimleri Merkezi (The Center for Generational Kinetics) kurucuları Dr. Denise Villa ve Jason Dorsey, yaptıkları onlarca araştırmadan ve yüzlerce firmaya verdikleri danışmanlık hizmetinden yola çıkarak kaleme aldıkları bu kitapta Z Kuşağı kimdir; işverenler, pazarlamacılar ve satış yöneticileri neleri bilmeli; ve de en önemlisi, liderler şimdi ne yapmalı gibi sorulara yanıtlar sunuyor. Kesin olarak söylenebilecek tek şey ise şu: Z Kuşağı iş dünyasının geleceğini değiştirecek!

Z Kuşağı Ekonomisi yeni gelen kuşağı anlayabilmek, günümüz iş dünyasında nerede konumlanabileceklerini kestirebilmek, ne gibi fırsatlar sunduklarını ve girdikleri ortamlarda nasıl değişiklikler ve dönüşümler gerçekleştirebileceklerini kavrayabilmek adına geleceği hedefleyen yöneticilerin ve liderlerin ıskalamamsı gereken bir rehber kitap.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  304
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  330,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786258431094
 • Basım tarihi
  Ocak 2022
 • Basım yeri
  İstanbul / Türkiye
 • Boyutlar
  13,50cm x 21,00cm
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç