• Abim Deniz% 29indirim
    Abim Deniz
    Abim Deniz

Abim Deniz

Hiç Yayınlanmamış Mektup ve Fotoğraflarla Hamdi Gezmiş'in Anıları
  • 26,50 TL18,82 TL

    hopi kampanyası
    0,94 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
"Bu kitapta Deniz'in durgun, fırtınalı, eğlenceli, dalgalı hallerini ve yer yer derinliklerini bulacaksınız. Neden bugün hala on binlerce çocuğun adında yaşadığını, her kesim tarafından sevilip sayıldığını, ölüm yıl dönümlerinde nasıl olup da her yıl biraz daha büyüyen kalabalıklar toplandığını, her direnişte, her mitingde isminin niçin ısrarla anıldığını, neden gezi direnişi patladığında AKM'nin en görünür yerine onun posterinin asıldığını daha iyi anlayacaksınız." Bugüne kadar özenle saklanan fotoğraflar, mektuplar ve belgeler, Can Dündar'ın deneyimli gazeteciliği ve Deniz'in yıllarca sessiz kalan kardeşi Hamdi Gezmiş'in tanıklığıyla birlikte ilk defa bu kitapta gün yüzüne çıkıyor. Devrim ideali peşinde fedakarca koşturmuş bir kuşağı ve dönemin siyasi atmosferini ortaya koyan Abim Deniz Denizlerin "onurlu ve cesur" duruşlarına içten bir selam.

Lüsyen

Lüsyen

Can Dündar

24,50 TL
Kırmızı Bisiklet

Kırmızı Bisiklet

Can Dündar

14,91 TL
Karaoğlan

Karaoğlan

Can Dündar

15,12 TL
Mustafa

Mustafa

Can Dündar

12,75 TL
Köy Enstitüleri

Köy Enstitüleri

Can Dündar

12,6 TL
İsmet Paşa

İsmet Paşa

Can Dündar

15,96 TL
Karaoğlan

Karaoğlan

Can Dündar

20,16 TL
Kırmızı Bisiklet

Kırmızı Bisiklet

Can Dündar

10,92 TL
Mustafa (Kitap+DVD)

Mustafa (Kitap+DVD)

Can Dündar

16,12 TL
Can Dündar, Abim Deniz eserinde Deniz Gezmiş’in hayatını kardeşi Hamdi Gezmiş’in tanıklığında tüm karanlık yönleriyle beraber kaleme almıştır. Belgesel tadındaki bu eseri okuyan her okur, Deniz Gezmiş döneminde var olan siyasi atmosfer ve canlarıyla, başlarıyla mücadele ederek bir döneme adını yazdırmayı başaran devrimci geçler hakkında fikir sahibi olacaktır. O dönemin gerçeklerini, o dönemde neler yaşandığını dönemin en yakın tanığı kardeşinin ağzından okumak isteyenler bu eseri kaçırmamalıdır. Bu eseri okurken o günlere gidecek ve o günleri tekrar yaşayacaksınız. Can Dündar, Abim Deniz eseri otoriteler tarafından Deniz Gezmiş hakkında bugüne kadar yazılmış en iyi eser olarak kabul edilmektedir. Yazar, eserinde Deniz Gezmiş hakkında tüm bilinmeyenleri o dönemde yazılmış olan mektuplar ve belgeler ile gün yüzüne çıkarıyor. Bu eserde, her bir kelimenin gerçekten yaşanmış olması insanı hem ürpertiyor hem de daha bir başka etkisi altına alıyor. Bu eser, dünya görüşü ne olursa olsun o dönem hakkında fikir sahibi olmak isteyen veya o dönem hakkında fikir beyan eden herkesin okuması ve değerlendirmesi gereken bir eserdir. Can Dündar, Abim Deniz eserini okuyanlar, Deniz Gezmiş’in asılması üzerinden yaklaşık yarım asır geçmesine rağmen neden hala unutulmadığını anlayacağı gibi idealleri uğruna vermiş olduğu üstün mücadeleyi takdir edecektir. Bugünkü toplum yapımıza bakıldığı zaman o dönem idealleri uğruna mücadele veren gerek ülkücü kesimden gerekse devrimci kesimden insanlara ihtiyacımız olduğu tartışma götürmez bir gerçektir. Çünkü günümüz toplum yapısında neredeyse hiç kimse idealleri uğruna mücadele vermemekte ve tüm idealler maddi çıkar üzerine kurulmaktadır. Deniz Gezmiş’in hayatı ancak idealleri uğruna mücadele veren insanların unutulmaz olduğunu bizlere öğretiyor. Bu eseri okurken çok derin duygular içerisine hapsolacak, gerek ülkücü kesimden gerekse devrimci kesimden genç fidanların haksız yere nasıl birbirine düşürüldüğüne ve hayatlarının baharında nasıl soldurulduğuna şahitlik edeceksiniz. Bu eserden bir insanın çıkarabileceği en büyük ders ise birbirimiz anlamak için birbirimizi bilmemiz gerektiğinin ne kadar önemli olduğudur. Can Dündar, 1961 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yazar, siyaset bilimi alanında 1988 yılında yüksek lisansını tamamladıktan sonra 1996 yılında yine siyaset bilimi alanında doktorasını tamamlamıştır. Yazar, özellikle yakın tarihimizin karanlık dehlizlerini aydınlatmada yazdığı eserlerle önemli rol oynamaktadır.
Yorum Sayısı: 10

Elimden düşüremiyorum. Emeğinize sağlık.

B
Büşra Karadoğan  -   23.12.2014

Deniz Gezmiş, Türkiye tarihine damga vuran isimlerden biridir. O dönemde yaşanan olayları iyi kötü hepimiz biliriz. Can Dündar, Abim Deniz eserinde o dönem yaşanan olaylara farklı bir pencereden bakmamızı sağlıyor. Bu eserde o dönem yaşanan olayları çocuklarını kaybeden aileler bizlere anlatıyor. Bu eserde Deniz Gezmiş’i bizlere, abisi Hamdi Gezmiş anlatıyor. Bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış mektup ve fotoğraflar ile yazar, çok değerli bir eseri bizlerin istifadesine sunmuş. Bu eserin...devamını oku

D
Devrim Ersu  -   15.06.2016

Büyük bir hevesle aldım normalde kitabın türü ilgimi çekmiyor ama o kadar akıcı yazılmış ki hemencecik bitirdim ve kitapta anlatılanları sanki onlar yaşamışcasına hissediyorsunuz..
Kitabın sonlarına doğruda ağladığımı itiraf ediyorum..

B
Beyza Nur Türkmen  -   28.03.2016

Can Dündar Deniz Gezmiş i roman şeklinde değilde belgelere dayanarak mektupları üzerinden anlatmış bir iki günde bitiriverdim . Deniz Gezmiş in neler yaşadığını merak ediyorsanız tam size göre .

E
Ece Mahsereci  -   26.03.2016

Can Dündar’ın, Deniz Gezmiş’in kardeşi Hamdi Gezmiş ile birlikte yazdığı “Abim Deniz” dönemi belgelerle anlatıyor. Bir ailenin bakış açısı ile o günleri ve Deniz’lerin savaşını bize tekrar yaşatıyor. Kitapta en etkilendiğim bölümlerden biri Hüseyin İnan’ın idamı kesinleştikten sonra bile tarımla ilgili çıkan yasa taslağını avukatından isteyip, inceleyip, yanlarına notlar alması oldu. İnanç ve cesaret örneği.

O dönemi, bu gençleri anlayabilmek ve içinde bulunduğumuz döneme nasıl...devamını oku

A
Ayşen Boran  -   22.03.2016

Gerçekten tavsiye edilesi kitap. Hayatını gözünde canlandırabiliyorsunuz

E
Elif Aydın  -   10.03.2016

Gezmiş'in hayatını birde abisinin anlatısı,babasının sakladığı hatırlarla okuyun.Boğazınız düğüm düğüm olacak...

G
Gamze T.  -   01.03.2016

"bu kitapta deniz'in durgun, fırtınalı, eğlenceli, dalgalı hallerini ve yer yer derinliklerini bulacaksınız. neden bugün hâlâ on binlerce çocuğun adında yaşadığını, her kesim tarafından sevilip sayıldığını, ölüm yıl dönümlerinde nasıl olup da her yıl biraz daha büyüyen kalabalıklar toplandığını, her direnişte, her mitingde isminin niçin ısrarla anıldığını, neden gezi direnişi patladığında AKM'nin en görünür yerine onun posterinin asıldığını daha iyi anlayacaksınız." tüm geliri Deniz Geçmiş...devamını oku

C
Cansu Akın  -   16.02.2016

pek çok insan yazmıştı Deniz'le ilgili... Ancak en iyi ailesi bilir, tanırdı onu... Kardeşi Hamdi Gezmiş'in anılarından yola çıkılarak hazırlanan bu kitap Deniz'i ve mücadelesini daha iyi anlamamızı sağladı... Bir de kitabı geçen yıl Samsun Karadeniz kitap fuarında Hamdi Gezmiş ve Can Dündar'a imzalatma şerefine eriştiğim için oldukça mutluyum...

G
Gülgün Güven Zeytün  -   10.02.2016

Deniz Gezmişi sadece siyasi kimliğinden sıyırıp aile hayatını kişiliğini de görüyoruz bu kitapla Denizle yeniden tanıştığımı bazı kaynakların onu yanlış anlattığını düşünüyorum, idama giderken ki dik duruşu boyun eğmeyişi güçlü kişiliğine hayran bıraktırıyor insanı.Yeni nesil Denizin kişiliğinin 3/1 ini örnek alsa Türkiye şuan ki halinden çok daha farklı olabilirdi..

B
Barış Üney  -   24.08.2015