Çocuklardan Şiir Yağmuru
% 31indirim

Çocuklardan Şiir Yağmuru

Beyoğlu Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Öğrencileri
  • 10,00 TL6,90 TL

    hopi kampanyası
    0,35 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu yapıtın fikri nereden mi çıktı? Yazı yazmanın önemi anlatılan dinleyiciler olmanın ötesinde, çocukların da birer şair olabileceğini pratikte göstermek fikrinden çıktı.


Neden şiir mi diyeceksiniz?


Çünkü: Şiir damıtılmış sözdür. Şiir hayatın anlamıdır. Bir gülüştür. Sestir, çığlıktır, soluktur. Şiir sevgidir. Elini başkasına uzatmaktır şiir. Şiir çocukların gülümsemesini sağlayan ışıktır. Şiir görünürlüktür…


Bu yapıt, yarına parıldayan altmış üç öğrencinin katkılarıyla oluşmuş bir şiir demetidir. Bu büyük yazarlara yol verelim. Bu günden yarınları bizden daha umutlu, daha aydınlık kurmaya başladılar.


4. sınıf öğrencilerinin bir solukta yazdıkları şiirlerdir bunlar. Derslerde işlenen konuları şiirlerine pek güzel harmanlamışlar. Bu şiirlerin devamını getirmek için bizden önceki yazanları örnek almalıyız. Yani izlediğimizi gözlemlediğimizi, okuduğumuzu daha güzel yazarak kalıcılaştırmalıyız: “Söz uçar yazı kalır.”
Cesur şairlerimize katkı sunanları anmadan geçmek olmaz. Ahmet Dinç, Serap Aşık, İlknur Yıldırım, Meryem Aşkan, Pınar Kirman, Edip Özdemir, Beyoğlu Mehmet Akif Ersoy İlkokulu çalışanları, velileri, öğrencileri, Ceylan Yayınları emekçileri. Her birinize teker teker sonsuz teşekkürler.


Meryem Fehime Oruç


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.