Abm Yayınevi

Tüm Yayınevleri
Yayınevi/Marka
119 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 8
 • Okul Sineması

  Karton Kapak
  Macera sever İkili Usra ve Mercan yedinci sınıfta! Tatil dönüşü hızlı başlayan dönemde çocuklar, onlara katılan yeni arkadaşlarla el ele verip pek çok sorunun altından kalkmaya ve birlikte eğlenmeye, gülmeye devam ediyor. Daha önce okul yönetimine bir okul radyosu kurma fikrini kabul ettiren Mercan, bu sene okula minik bir sinema salonu açtırma peşinde -fakat bu sefer her şey o kadar kolay çözülecek gibi görünmüyor. Gökhan'ın da bir arkeoloji kulübü kurmak istediğini öğrenen müdür yardımcısı çocukların projelerine bir sınır koymaya karar veriyor. Usra ise büyük bir heyecanla açtığı panoyu bir kenara bırakmış, dönemin başından beri ortalıkta görünmeyen Papatya'nın gizemini çözmeye çalışıyor.
  8,51  TL12,90  TL
 • Kim Korkar Mavi Kurt'tan?

  Karton Kapak
  Uyumak İstemeyen Çocuklar Şehri'nin çocukları, her akşam Ninni Ninesi'nin söylediği ninnilerle uyurdu. Fakat bir akşam ninni söylemek yerine bir bilmece sordu Ninni Ninesi... Ve herkesin uykusu kaçtı; Bilen varsa, ninnimi duysun, uyusun, Bilmeyenler benle gelsin, arasın, Söyleyin, söyleyin, söyleyin bakalım Kim korkar Mavi Kurt'tan? Sahi siz bilmiyor musunuz bilmecenin yanıtını? Bilmiyorsanız Ninni Ninesi ile çocukların peşine takılın. Bakın onlar akşam oldu demeyip ormana doğru yola koyuldular bile. Korkmayın canım... Ya da korkun! Ne de olsa birileri korkuyor Mavi Kurt'tan.
  9,83  TL14,90  TL
 • Bidigago: Bidigago'ya Yolculuk

  Karton Kapak
  Bidigago macerası, serinin ikinci kitabı Bidigago’ya Yolculuk ile devam ediyor. Serinin ilk kitabı Bidigago Bir Dünya Fikir’de, kitabın ekseninde bulunan öğrencilerin ‘Yaratıcı Düşünme’ dersi ile tanışmasına tanık olmuştuk. Öğretmenlerinin bir yaratıcı zeka günlüğü tutmalarını istemeleriyle başlayan kitapta çocuklar, Bidigago’nun şifresi çözüp onun bir gezegen olduğunu keşfediyordu. Serinin bu ikinci kitabı Bidigago’ya Yolculuk’ta ise, çocuklar Bidigago gezegeninin nerede olduğunu buluyorlar. Bu defa akıcı ve esnek sözel düşünme oyunlarıyla yaratıcı zekâlarını geliştirecek düşüncenin kaynağına yolculuk yapıyorlar. Bidigago’ya Yolculuk, bir yönüyle çocuklara sınıfta ders esnasında yaşanan olayları konuşma diliyle anlatan bir roman, diğer yönüyle de yaratıcı zeka geliştirme oyunlarıyla dolu bir etkinlik kitabı özelliğinde.
  10,49  TL15,90  TL
 • Mercan'ın Kırmızı Saçları

  Sert Kapak
  Mercan’ın kıpkırmızı saçlarıyla başı dertte! Ortama göre biçim değiştiren saçları günün birinde kontrolden çıkıyor. ABM Yayınevi etiketiyle yayımlanan Mercan’ın Kırmızı Saçları, çok haraketli ve kıpkırmızı bir özgüven öyküsünü konu ediyor. Mercan, kıvır kıvır kırmızı saçlarınd an çok da memnun değildir. Saçları öyle dikkat çekmektedir ki okulda onunla sürekli alay ederler. Mercan’ın hiç de sıradan olmayan saçları günün b irinde iyice kontrolden çıkar; uzadıkça uzar ve sü rekli biçim değiştirir. Saçları yüzünden ertesi gün okula gitmeyen Mercan, tekrar okula gittiğinde hiç ummadığı bir sürprizle karşılaşır. Jeong-Taek Chae’nin yazdığı, Young-Cheol Yoon’un resimlediği Mercan’ın Kırmızı Saçları genç okurları çağdaş Kore çocuk edebiyatıyla tanıştırıyor.
  11,81  TL17,90  TL
 • Benim Kırmızı Arabam

  Sert Kapak
  Macera bazen hiç ummadığınız bir biçimde çıkar karşınıza. Mesela eski ve paslı bir oyuncak araba biçiminde! Peter Schössow’un yazıp resimlediği, ABM Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini alan Benim Kırmızı Arabam okurlara soluksuz bir maceranın yanı sıra, trafik konusunda da temel bilgiler sunuyor. Dedelerinin armağanı olan eski bir pedallı arabayı tamir edip, boyayıp pırıl pırıl hale getiren ve temel trafik eğitimi de alan iki kardeş artık yola çıkmaya hazırdır. Ancak hiç hesapta olmayan bir kovan dolusu arı, araba gezintisini soluksuz bir maceraya dönüştürür. Engebeli araziler, sonu gelmeyen yokuşlar, bir uçurum, karanlık bir tünel ve gizemli bir orman... Kırmızı arabanın yolcuları evlerine dönmeyi başarabilecekler mi dersiniz? Verdiği trafik bilgisinin yanı sıra soru mluluk, karar verme becerisi, özgüven, aile ve kardeş ilişkileri gibi temalarla da zenginleşen Benim Kırmızı Arabam, soluksuz bir macera vaat ediyor.
  11,81  TL17,90  TL
 • Canavar! Canavar?

  Karton Kapak
  Bir sürü hayvan arkadaşın huzur içinde yaşadığı ormana bir gün tuhaf bir yaratık gelmiş. Haber kulaktan kulağa yayılırken yaratığın biçimi de geliştikçe gelişmiş. Bu yaklaşanın bir canavar olduğuna karar veren hayvanlar kaçacak delik aramaya başlamış. Ormandaki huzur yerini paniğe bırakmış. İyi de, bu gelen gerçekten bir canavar mıymış? Farenin gördüğü garip bir hayvanın haberi önce kirpiye, ardından sırasıyla geyiğe, maymuna, file ve aslana ulaşır. Ancak yanlış anlamalar ve sınırsız hayal gücü ile bu garip hayvan bir canavara dönüşür. ABM Yayınevi tarafından Türkçeye kazandırılan “Canavar! Canavar?”, farklı yaklaşımı ile okuru da öykünün anlatıcısı olmaya davet ediyor. Kitabın yaratıcısı Sunghee Shin, okurun karşısına önce çizer, sonra yazar olarak çıkıyor. Kitabın ilk bölümünde söze yer vermeyen sanatçı, esprili çizgileriyle okurun kendi hikayesini anlatmaya teşvik ediyor. Kitabın ikinci bölümündeyse hikayeyi bir de kahramanlarının ağzından dinliyoruz. Kulaktan kulağa yayılan hikâyelerin sonunda nasıl gerçeklikten uzaklaştığı konusuna yoğunlaşan “Canavar! Canavar?”, mizah yüklü illüstrasyonları, sade ve akıcı metniyle okul öncesi çocukların, birinci bölümde hayal güçleri ile anlatacağı, ikinci bölümdeyse keyifle okuyacağı bir kitap!
  11,81  TL17,90  TL
 • Bu Ses de Ne?

  Sert Kapak
  Şu sesi duyuyor musun?Birisi bu kitabın içinden sana sesleniyor… Kim olabilir acaba? Kim olduğunu bulmak için izleri takip et! Parmaklarını, gözlerini, kulaklarını ve burnunu kullanarak hikâyeyi anlat.Parmak uçlarının üzerinde ıssız bir ormandan ve soğuk ama çok soğuk bir nehirden geçeceksin. Korkunç bir fırtınaya göğüs gereceksin. İlerlemek zorlaştığında sakın vazgeçme. Belki de yanıtları bir sonraki sayfada bulacaksın. Hazır mısın?Haydi, macera başlasın!
  13,13  TL19,90  TL
 • 3 2 1 Başla!

  Karton Kapak
  Türk voleybolunun önemli ismi Naz Aydemir Akyol kendi deneyimlerinden yola çıkarak yepyeni bir Naz yarattı! Naz’ın, ilkokul günlerinin heyecanına, ilk yarışmasına, ilk başarılarına, okul arkadaşlıklarına ortak olmaya hazır olun. Naz’ dan Spora Pas serisinin ilk kitabı 3.2.1. Başla! ’da, kitabımızınkahramanı Naz’ın en yakın dostu köpeği Moka’yla, kuzeni Memo’yla ve daha birçok kişiyle tanışacaksınız.
  7,92  TL12,00  TL
 • Osmanlı Trablusgarb’inde (Libya) İtalyan İşgaline Direnen Üç Türk’ün Anıları

  Karton Kapak
  Trablus anıları aslında bir kahramanlık destanı niteliğindedir. Uçsuz bucaksız çölde üç kahraman vatansever Türk’ün yaşadıklarıdır. Mustafa Kemal, Enver Paşa, Eşref Paşa (Sencer Kuşçubaşı)’nın anılarını içeren belgesel özellikteki bu kitap yalnızca anıları değil, bir devrin en önemli olayının içyüzünüanlatmaktadır. İtalyanlar Osmanlı’ya sudan bahanelerle 24 saatlik bir ültimatom vererek Trablus’un kendilerine verilmesini isterler. Olayları içlerine sindiremeyen üç çılgın Türk, Enver Paşa’nın Beşiktaş’taki konağında buluşur ve orada and içerler. Trablus’u İtalyanlara bırakmayacaklardır. Başaramazlarsa döndüklerindekendi ülkelerinde idam edileceklerini bilmektedirler. Onlar, çölde kendilerini bekleyen farklı bir ölüm’ün kucağına koşarlar... Kitapta okurlarımızın şimdiye kadar okumadığı ve duymadığı anılar belgelerle anlatılmaktadır. Mustafa Kemal’in yanına Enver Paşa’yı ve Eşref Paşa’yı (Sencer Kuşçubaşı) da alarak, sanki çılgın bir maceraperest gibi çok az bir kuvvetle kendisinden kat kat üstün kuvvetlere karşı saldırarak göğüs göğüseçarpıştığı mevzileri okurken Mustafa Kemal’in ve arkadaşlarının önemli özelliklerini de göreceksiniz.
  13,13  TL19,90  TL
 • Çılgın Düşünceler Aforizmania
  e-kitap

  Çılgın Düşünceler Aforizmania

  E-Kitap
  Bu bir aforizmalar kitabıdır. Hayatımızın her yönünü içeren konular hakkında özgün özlü sözler ve espriler kitabıdır. Yaygın olarak bilinen ünlü sözdür: tıbbiyen doktordan başka her şey çıkar. Bu söz elbet, doktorların öz mesleklerinin değerini küçültmek için değil, tam tersine onların mesleklerine artı değerler kattığını belirtmek için söylenmiştir. İnce ve keskin zekânın ürünü olan mizahı kullanmanın zarif bir örneğidir. Aslında bu, her meslek için geçerli olmalı. Öz mesleğinin dışında ilgi ve uğraş alanları olanlar daha başarılıdır; topluma katkıları çok yönlüdür. İkinci uğraş alanlarının başında da müzikten resme, edebiyata kadar çeşitli sanat dalları geliyor. İstisnaları bir yana bırakırsak, keşke siyaset insanlarımızın da sanata ilgileri ve bir dalda uğraşları olsa, demez misiniz?
  5,00  TL
 • Ne Buldu? Ne Bıraktı?

  Karton Kapak
  Elinizdeki kitap dünyaya mal olmuş destanı anlatıyor, birçoğu ilk kez yayınlanan belgeler ve fotoğraflarla farklı bir açıdan sunuyor. Mustafa Kemal 1. Dünya Savaşı'nın son günlerinde son ödevi olan Yıldırım Orduları Grup Kumandanlığımdan istanbul'a geldiği zaman, limanda işgal kuvvetleri harp gemilerini demirlemişler, toplarını 4. Sultan Mehmet Vahideddin'in yaşadığı Dol-mabahçe Sarayı'na çevirmişlerdi. Bunu gördüğü zaman, başyaveri Cevat Abbas'a (Gürer) dönmüş, eliyle işaret edip: "Üzülme... Çanakkale'yi aşamadılar. İmzalattıkları bir anlaşmayla zafer kazanmışçasına mağrur ve küstah geldiler, başları önlerinde eğik, def olup gidecekler" demişti. Karadeniz kıyılarında ise Fatih Sultan Mehmet zamanında varlığına son verilen Pontus Rum Devleti'nin kurulması hazırlıkları son noktasına gelmişti. Bölgeden Türk göçü başlamıştı. Devletten ümidini kesmiş çaresiz halk, daha içerilere akın ediyordu, işgal Kumandanlığı, Saray'a ültimatom niteliğinde "Karşı koymayı önleyin!" emrini verdiğinde. Mustafa Kemal'i kabul eden Padişah, "Siz mümtaz bir kumandansınız. Zaferler sahibisiniz, bu buhranı da halledeceksiniz" demişti. Gerçekte de öyle oldu... Bugün yediğimiz ekmekte ve soluduğumuz özgürlük havasında aziz yurdumuzun uygarlık ve çalışma isteyen her konusunda O'nun hakkı olduğunu bilmemiz ve düşünmemiz gerekir. O'na karşı vefa yalnızca bir borç değildir. Doğruya, ileriye, uygarlığa yol gösteren aydınlıktır, akıl ve mantıktır. Günlük kaygıların da ötesinde bir hizmettir. Bugün her çalışmada ve araştırmada O'nun yeni bir özelliğini görüyoruz. Kitapta Mustafa Kemal'in Samsun'a çıkışından, hayata gözlerini kapayıncaya kadarki geçen zaman içinde gerçekleşen ve bütün dünyanın itibarına sahip olan görülmemiş bir mucize, soru-cevaplarla anlatılıyor. Bu çalışmayı ünlü tarihçi Cemal Kutay'ın arşiv belgelerinden sunmaktan abm Yayınevi olarak onur duyuyoruz.
  12,54  TL19,00  TL
 • Tarih Sohbetleri 1
  e-kitap

  Tarih Sohbetleri 1

  E-Kitap
  Araştırmacı tarihçi yazarımız Cemal Kutay Tarih Sohbetleri serisinin ilk kitabında gerçeklik yapısı, belgeler ve olayların ışığında geçmişin yalın yüzünü ve som varlığını okurlarıyla paylaşıyor. Osmanlı döneminden Cumhuriyete uzanan dönemin geniş yelpazesindeki ayrıntıları, perde arkasındaki olayları ve ibret verici sahneleri belgeleriyle birlikte usta yazarın kaleminden okurlarımıza sunmaktan onur duyuyoruz.
  8,00  TL
 • Osmanlı’da Mizah
  e-kitap

  Osmanlı’da Mizah

  E-Kitap
  Türk karikatüristleri bilgilerini, kültürlerini, karakterlerini eleştirilerini bugün dahi en hür ülkelerde bile cesaret isteyen çizgilerini yüz elli yıllık bir sürede ortaya koyabilme başarısını gösterebilmişlerdir. Yıllar önce mizah dergileri Hayal ve Diyojen'i çıkaranlar çıktıkları yolculuğun, devrin baskısıyla yarıda kalacağını bilmiyorlar mıydı. Bugün o koleksiyonlara baktıkça irkiliyoruz. Erişilmez bir cesaretle iğnelenmeye layık konuları, dokunulmaz sanılan tahtlarından alaşağı etmişler, çizgilerini, nüktelerini, şiirlerini, fıkralarını vicdanlarda layık oldukları yere damgalatmışlardır. Türk karikatür ve mizah edebiyatının yaşadığımız çağ içinde kıymet olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Öyle konular vardır ki bunların manevi mirası reddedilemez ve nesilden nesile devam eder. Ninelerimizin, dedelerimizin nelere güldüklerini, özveriyle derlenmiş örnekleriyle veren kitabımız insanların çoğu zaman ağlamamak için tebessüme sarıldıklarının örneklerini de veriyor. Kıdemli tarihçi Cemal Kutay eşsiz arşivinde bulunan çizgileri, kişileri, olayları Osmanlı döneminden itibaren bizlere iletirken kadim dostu karikatürist Cemal Nadir Güler'e verdiği sözü yerine getirmiş oluyor.
  9,80  TL
 • Mustafa Kemal ve Amerika
  e-kitap

  Mustafa Kemal ve Amerika

  E-Kitap
  Mondros Mütarekesi imzalanmıştı. Galip devletler yenik olarak silahlarını bırakan Osmanlı' nın topraklarının taksiminin gizli-açık kavgasını yapıyorlardı.General Haebord' un emrinde Akdeniz' de üslenmiş kudretli Amerikan donanması, bu donanmanın kadrosu ve o günkü değeri ile 750.000.000. -ABD doları tahsisatı vardı. Amerikan Başkanı Woodrow Wilson' un general Harbord'a talimatı kesin ve açıktı. "Eğer Türk toprakları üstünde kurulması düşünülen Ermenistan' ın varlığı için nüfus, tarih, kültür, etnik değerler bakımından öne sürülen iddialar (Ermeni katliamı) haklı ise bu devletin Wilson Prensipleri' ne göre kurulması hazırlıkları tamamlanacaktır.General Harbord' un Boğaz' ı geçip Karadeniz' e açıldığını İstanbul' dan aldığı özel bilgilerle öğrenen Mustafa Kemal Ankara yolculuğunu geri bırakıp Sivas'a geldi. Mustafa Kemal, eğer hakikatler anlatılmazsa ve Türk meşru haklarına inandırılmazsa, gelen kişinin Türkiye üzerinde Yunan' dan, İngiliz' den ve Rusya' dan daha tehlikeli olduğunu biliyordu....20 Eylül 1919... Amerikan Generali Harbord ve Mustafa Kemal ilk kez gizlice Sivas' ta karşı karşıya gelip masaya oturmuşlardı. Generalin heyeti içinde politikacı, idareci, hukukçu, mimar, edebiyatçı, hatta ressam ve askerlik mesleğinde ihtisaslaşmış 46 kişi bulunuyordu. Mustafa Kemal' in yanında ise Hamidiye kahramanı Hüseyin rauf ve Trabzon mebusu Ali Şükrü Bey bulunuyordu. Konuşmalar ilk deniz kurmayı Rauf Bey ve Ali Şükrü Bey' in mükemmel İngilizceleri ile sürdürüldü.General Harbord' un başta Mustafa Kemal, Kazım Karabekir olmak üzere çok önemli kişilerle ve Anadolu halkı ile yaptığı görüşmeler, generalin kendi görüşleri, resmi bilgiler ve belgelerin yanı sıra Milli Mücadele Kahramanı Halide Edip Adıvar' ın Mustafa Kemal' e yazdığı gizli mektubu, çalışmaları ve olaylar kıdemli tarihçi Cemal Kutay' ın çok değerli arşivinden kitaba kaynak teşkil etmiştir.Harbord resmi vazifesini tamamladıktan sonra 1927 yılında New York Times gazetesinde yayınladığı hatıralarında 3 kişilik Türk ekibi için şöyle diyordu "Anadolu steplerinde rastlamayı asla düşünmediğim bu kişilere, geniş malumatlarına ve dünya görüşlerine hayran kaldım".
  9,80  TL
 • Küçük Ejderha Kokosnuss ve Güçlü Vikingler

  Sert Kapak
  Avrupa’da en çok satan çocuk kitabı Kokosnuss’un yeni macerası yine abm Yayınevi’nden çıktı Kokosnuss ve arkadaşları bu kez denizci Vikinglerle birlikte yeni bir maceraya atılırlar. Vikinglerin suçlayarak dışladıkları dümencileri ile dostluk kuran Kokosnuss ve arkadaşları gizli kalmış bir olayı aydınlatırlar. Ancak dostlarımızın işleri hiç de kolay olmayacaktır. Çünkü Vikingler savaşçı ve acımasızdırlar. Yardımsever Kokosnuss ve arkadaşları olayları çözerlerken Vikinglere müthiş bir sürpriz de hazırlarlar. Muhteşem resimlerle dolu kitabı çocuklar çok sevecekler...
  9,90  TL15,00  TL
 • 47 Gün
  e-kitap

  47 Gün

  E-Kitap
  Saat dörtte top sesleri duyuldu. Bunlar hükümdarın Saltanat kayığı ile Dolmabahçe Sarayı’ndan ayrıldığının işaretiydi. Bu atışları Boğaz’ın iki yakasındaki gemiler ve istihkamlardan atılan top atışları takip etti. Dolmabahçe Sarayı önlerinde demirlemiş ve devrin en kıymetli harp gemileri olan fırkateynlerden verilen ahenkli salvo cevapları ile şehir adeta yerinden oynuyordu. Bu sesler Al-i Osman padişahının payitahtından ayrılmak üzere olduğunu bildiriyordu. Adalara kadar koskoca deniz sahası vapur, mavna, çektiri, kayık, sandallarla dolmuştu. Yabancı sefaret mensupları sıra sıra dizilmişler, Osmanlı sancaklarıyla donanmışlar, gündüz olmasına rağmen havai fişeklerle padişahı uğurluyorlardı. Aziziye uskurlu fırkateyni ile birlikte Al-i Osman Padişahına eşlik edecek Orhaniye adlı zırhlı fırkateynin benzeri Rus donanmasında dahi bulunmuyordu. Altı yüz yılı geçen Osmanlı İmparatorluğu’nun 36 Padişahı içinde Avrupa merkezlerine ilk ve son olarak giden tacidarın 47 günlük yolculuğunun anıları, olayları dudaklarınızda tebessümler yaptıracak. Gezide Osmanlı Sultanı Abdülaziz’in yanından ayrılmayan ve Avrupa’ya giden ekibin en yaşlısı olan İstanbul Şehremini Ömer Faiz Efendi, tuttuğu günlüklerde padişahının sosyal anatomisini verirken, Yeni Osmanlılar hareketini başlatan Namık Kemal, Ziya Paşa, Ali Suavi, Mustafa Fazıl Paşa’nın Sultan’la ilişkilerinin bilinmeyen yönlerini anlatıyor. Bilimde, teknolojide, sanatta, ticarette hızla yol alan Avrupa devletlerinin Osmanlı padişahına göz kamaştıran ve bütün dünyada çok geniş yankılar uyandıran bir ilgi gösterdikleri görülüyor. Bütün Avrupa’nın gündemini oluşturan bu gezi Paris’te başlayarak Almanya, Belçika, Avusturya ve İngiltere’ye kadar devam etti. Sultan Abdülaziz Paris’ten ayrılırken Le Figaro gazetesi Fransız halkının intibalarını manşetinden şöyle yorumluyordu: ‘‘Osmanlı Sultanı Fransızların kalbini de beraberinde götürüyor’’ Kıdemli tarihçi Cemal Kutay’ın, ömrünü verdiği arşivinden, konularına gerçek değerini getiren yayınlanmamış kaynaklar ve hatıralardan oluşturduğu belgesel kitabı böylesine bir çalışmanın ve inancın ürünü.
  6,00  TL