Nesil Genç

Tüm Yayınevleri
Yayınevi/Marka
13 öğeden 1-13 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Şeytan Şok

  Karton Kapak
  Şeytanın beklediği bir an vardır. Seni kıskıvrak yakaladığını düşünür. İşte tam seni devirecekken yaptığın beklenmedik hamledir, şeytanı şok eden! Sabır dostum... Her gecenin bir sabahı, Her kışın bir baharı vardır. Yusuf’u kuyuda, İbrahim’i ateşte, Yunus’u balığın karnında bırakmayan Mevla, Seni de darda bırakmayacak! Yeter ki sen İbrahim olmayı bil! Yusuf olmayı bil! Yunus olmayı bil!
  14,80  TL20,00  TL
 • Allah Diyen Pense

  Karton Kapak
  Ateizm, Evrim, Deizm ve İslam vs… Kafanda deli sorular… Ve ‘’Hmm demek öyleymiş’’ diyeceğin meseleler ve cevaplar… Aklın görevi göze yüklenince insanın kâinata açılan penceresinin menteşeleri gevşiyor, sıkmak için bir penseye gerek olabilir. Karşında yanan insanları gördüğünde elindeki yangın tüpü ile söndürme imkânı varken nasıl kullanıldığını bilmediğin için kendini sorumlu tutacaksın. Ve bir gün ihtiyacı olanlara su ikram etmek istediğinde sürahinin boş olduğunu anlaman ilk adımın olacak… Okurken, “Bu adam beni nereden tanıyor ve neden benden bahsetmiş” diye sayfaların arasına saklanmaya ve yeri gelince ortaya çıkmaya var mısın?
  14,80  TL20,00  TL
 • Aşık da mı Olmayalım?
  e-kitap

  Aşık da mı Olmayalım?

  E-Kitap
  Bazen çok sevdiğin bir şey imtihanın olur… Bin bir ümitle, bin bir hayalle çıktığın yolda hüsran dolar avuçlarına… Kâh kendine kızarsın kâh kendinden eksiltenlere… Unutmak istersin, canın yanar… Bırakıp gitmek istersin, ruhun yanar… Artık sevmemek istersin, kalbin yanar… Nereye gitsen seninle gelen hatıraların gitmene izin vermez, gittiğini zannetsen de… Aşk artık acıtmaya, giydiğin bu ateşten gömlek sineni yakmaya, gözyaşların yüreğinden dolup taşmaya başladığı anda ellerini semaya kaldırıp sessizce haykırırsın: “Ben nerede yanlış yaptım?” “Âşık da mı Olmayalım?” aradığın cevabı bulduracak satırlara davet ediyor seni…
  5,00  TL
 • Uzayda Gizemli Arayış

  Karton Kapak
  Uzayda yolculuk yapmak ister misin? Bu yolculukta, Gökhan ve Göknur adlı iki kardeş ile Uzo da seninle birlikte olacak. Uzo kim mi? O, müthiş bir uzaylı. Uzaylı yoktur diyenlere bakmayın siz. Onun zekâsı ve bilgisi ile Rüzgârın Ejderi bile baş edemiyor. Mago Posoları sanırım daha önce hiç duymamıştın? Mago Posolar uzayın belalıları. Amaçları Yıldızların Sırrı adlı kitabı ele geçirip, kara deliğin sırrını çözmek. Ama kitabın yerini sadece bir kişi biliyor. O da Uzo! Onlar bu müthiş maceraları yaşarken, heyecandan nefesin kesilecek! Hazır Mısııın!
  10,36  TL14,00  TL
 • Ruhun Kelebek Kanatları

  Karton Kapak
  Ruhun Kelebek Kanatları bir ruh çığlığıyla başlayıp, huzura ve sükûna eren bir kalple devam ediyor. "Ruhuna şifa arayanlar için, tamir edici cümleler içeren bir eser." -Dr. Rabia Nazik Kaya Yüksel- "Çağımızın modası depresyonu çarpıcı bir şekilde tanımlayan, sonuna kadar merak uyandıran, sürprizlerle dolu, sürükleyici bir gençlik kitabı." -Özlem Uçaroğlu- "Ruh olmasa bedenimizin ne ehemmiyeti olurdu? İşte bu kitapta birçoğumuzun içinde bir fazlalıkmış gibi taşıdığı ruhun, aslında nasıl da özgür bir kelebeğe dönüşebildiğine şaşıracaksınız. " -Elif Özel Gültekin- "Sizi dış dünyanın karmaşasından ve kötü gidişatından soyutlayarak tamamen iç dünyanıza davet eden bir kitap. Bu kitabı okumaya başlayınca elinizden düşüremeyeceksiniz." -Deniz Uçar-
  7,40  TL10,00  TL
 • Memleket Kazan Ben Kepçe

  Karton Kapak
  Evliya Çelebi, seyyahlar içinde en eğlencelisi. Elinizde tuttuğunuz kitap ise Evliya Çelebi kitapları içinde bir mizah kapsülü gibi! Evliya nereleri gezmiş, gezmiş de ne görmüş, görmüş de ne düşünmüş diye merak edenler bu kitabı okumalı. Okurken bol bol güldürme ihtimali olduğundan gözünüzden akabilecek yaşlar için yanınızda mendil bulundurmakta; gülerken boğazınıza kaçma ihtimali olduğundan fındık fıstık yememekte fayda var. Haydi bakalım Evliya, anlat bize o günleri!
  7,40  TL10,00  TL
 • Mehmet Akif ve Ben

  Karton Kapak
  Mehmet Akif’i tanıyor musun? Tanımıyorsan bile İstiklal Marşı’nı duymuşsundur değil mi? Bu kitapla Mehmet Akif’i pek çok yönüyle tanıyabilir, zamanda yolculuk ediyormuşçasına keyif duyabilirsin. Bu yolculukta Asım da sana eşlik edecek. Asım kim mi? Belki sen, belki de ben... Akif’i ve Akif’in dönemini keşfe hazırsan, sayfalar seni bekliyor!
  7,40  TL10,00  TL
 • Macera Geliyorum Demez!

  Macera Geliyorum Demez!

  Karton Kapak
  Kitabımızın esas delikanlısı Erdem, Macera Geliyorum Demez'i şöyle anlatıyor: Arkadaşlar benim hiç suçum yok! Ömer kandırdı beni. "Tatil yapacağız! Tatil yapacağız!" diye getirdiği yere bak. Resmen vahşi doğada yaşıyoruz. Bir gün koyunlar saldırıyor, ötekisi gün kazlar. Tarlada, şurada burada çalışmamız da bedavası. Kim ister canım böyle bir yerde tatil yapmak? Ben de istemem. Ama ne yapalım? Başa geldi, çekeceğiz. Siz ne mi yapacaksınız? Size maceranın bu bölümünde sadece yaşananları okuyup gülmek kalıyor. "Gelin tarlada bize yardım edin!" desek gelemezsiniz. Gülün bakalım gülün. Benim adım Erdemse, ben bunu Ömer'in yanına bırakmam. Hem son gülen iyi güler... (Tanıtım Bülteninden)
  Temin Edilemiyor
 • Mucize Avcısı

  Mucize Avcısı

  Karton Kapak
  Her insan, aslında bir 'mucize avcısı' olarak doğar. Ama bazıları zaman içinde bu yeteneğini unutur, bazıları ise gün geçtikçe geliştirir. Yeter ki, gözlerimiz 'bakmak'tan öte, görsün. Yeter ki, kulaklarımız 'işitmek'ten öte, duysun. Yeter ki, her gün gözümüz önünde olup bitiyor diye, 'sıradanlık' perdesi örtmeyelim üzerlerine... Şu güzelim kâinatta 'olağan' deyip geçiştirilecek hiçbir şey olmadığını, herşeyin 'olağanüstü' olduğunu görebilelim yeter ki… 'Mucize avcısı' nasıl olunur, merak ediyorsanız; gelin, beraberce iz sürelim...
  Temin Edilemiyor
 • Varlığın Gizemini Arayan Genç Hayy Bin Yakzan

  Varlığın Gizemini Arayan Genç Hayy Bin Yakzan

  Karton Kapak
  "Edebiyattaki en güzel ve orijinal kitaplardan biri." Times Literary Supplement "Büyüleyici ve şaşırtıcı bir hikâye… Kitap, her daim insanoğlunun ilgisini çekmiş olan insan hayatı hakkındaki soruları çözmek adına mevcut bütün tarihî ve kültürel bağlamların fersah fersah ötesinde." Middle East Journal "Müslüman âleminin tek romanı olan bu zihnî dramda (Hayy bin Yakzan) psikolojiden ziyade yahut onunla beraber, çok ustaca idare edilmiş bir muakale (kurgu) vardır." Ahmet Hamdi Tanpınar Endülüslü (İspanya) İslam düşünürü İbn Tufeyl'in günümüzden 850 yıl önce yazdığı Hayy bin Yakzan, birçok Avrupa diline tercüme edilmiş, Batı'da ve Doğu'da çok sayıda sanatçı ve düşünürü etkilemiş, bu eserden ilhamla romanlar yazılmıştır. İbn Tufeyl bu klasikte, ekvatoral bir adada bir ceylanın büyüttüğü çocuğun hikâyesini anlatıyor. Bu çocuk; tabiatı, tabiattaki yerini ve Yaratıcı'sını kendi başına keşfederek büyüyen bir çocuktur. Aynı zamanda önünde ne toplum, ne dil, ne de gelenek engeli vardır.
  Temin Edilemiyor
 • Sonsuzluğun Işığı Seni Aydınlatsın!

  Sonsuzluğun Işığı Seni Aydınlatsın!

  Karton Kapak
  Sahte yaldızlardan, bir var olup bir yok olan parıltılardan tatmin olmuyorsan, karanlıklardan ürküyorsan, bitmek tükenmek bilmeyen bir ışık arıyorsan... Tek istediğin, sonu olmayan bir aydınlığa ulaşmaksa; mesellerden bir köprü yaptım sana.. Sonsuz nurlarıyla bütün varlığı aydınlatan bir ışık kaynağı sunuyorum; bir adım at sonsuzluğun ışığına!
  Temin Edilemiyor
 • Yol Arkadaşım Olur Musun?

  Yol Arkadaşım Olur Musun?

  Karton Kapak
  Uzun bir yolculuğa çıkalım. Çölleri geçelim, okyanusları aşalım. Ve bunun adını "hayat yolculuğu" koyalım. Zamanın ve mekanın ötesine varalım. İç dünyamızda yol alalım ve orada huzuru bulalım. Ama yolculuklar yalnız çekilmez, bilirsin. İnsan bir arkadaş ister yanında... Sen de benim yol arkadaşım olur musun?
  Temin Edilemiyor
 • Kalbini İyileştirmek İster misin?

  Kalbini İyileştirmek İster misin?

  Karton Kapak
  Hindistan’daki sucu, yaşlı bir Kızılderili, Japon adalarındaki iki keşiş, Bağdat’taki tüccar ve daha kimler kimler? Dünyanın dört bir ucundan kalkıp senin yanına geldiler. Onlar, geçtikleri yollarda güzel davranışlarıyla örnek oldular. Çevrelerindeki insanların kalplerini iyileştirdiler. Hastalanmış kalplere çareler buldular. Peki, sen de kalbin iyileşsin ister misin?
  Temin Edilemiyor