Pamuk’u Çok Özledim

0,0
0 değerlendirme
24,06 TL Bu alışverişten kazancınız: 10,94 TL
2 iş gününde temin Standart Teslimat : 03-06 Şubat

Kitap Hakkında

"Pamuk’u çok özledim özenle hazırlanmış bir etkinlik kitabı. Yıllarca çocuk ve ergenler ile çalışırken en zorlandığımız şey etkinlik uygulamalarının çeviri versiyonlarını kullanmak oldu. Kültür çok etkileyici bir olgu ve bireyin duygusal tepkilerini nasıl göstereceğinin en belirgin ölçüsü. Bu sebeple kendi kültürümüze uygun baş etme yollarını çocuklarımıza ve ebeveynlerimize öğretmek için bu tür kılavuz kitaplara ihtiyacımız var. Bu çalışma bu noktadan hareketle bu ihtiyacı gidermeye yönelik güzel örneklerden birisi. Bu özenli çalışmanın devam serisini büyük bir heyecanla bekliyorum. Değerli danışmanlarıma önereceğim kıymetli bir çalışma." 

- Prof. Dr. Müge Yılmaz
Gümüşhane Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı, Çocuk ve Ergen Psikoterapisti

 

"Sevgili Özge, çocukların hayatında nirengi noktası olarak kabul edilebilecek travmatik olayları yaşam deneyimlerine çevirebilecek, travma sonrası büyümeye yardımcı güzel bir öykü kaleme aldı. Kitap ana-baba, öğretmen ve uzmanlar tarafından çocuklara travmayı anlatabilmek için açık bir rehber olma niteliğinde. Keyifle okumanız temennisiyle..."

- Dr. Öğr. Üyesi Atanur AKAR
NNY Psikoloji Bölümü

 

"Küçük yaştaki çocuklara ölüm gibi anlatılması zor kavramları sade ve yalın bir dil ile anlatan bu hikayeyi çocuk ve ebeveynlerin seveceğine eminim. Hikayede “Sevgili Ayşe” gibi kayıplar yaşayan çocuklara karşı nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine de değinilmesi ebeveynlere yol gösterici bir nitelik içermektedir. Hikaye kitabının içindeki resim ve yazım yerleri çocukların iç dünyalarında yaşadıkları duygularını aktarmalarına da fırsat verecektir... Sevgili yazar Özge GENÇ’i çalışmasından dolayı tebrik eder, tüm ebeveynlerin çocukları ile geçirecekleri keyifli okuma saatleri dilerim..."

- Prof. Dr. Fevziye TOROS
Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı

 

"Geçen yüzyıldan psikoterapinin doğduğu ve geliştiği yüzyıl olarak söz edebiliriz. Yüzyılda psikoterapiye, yani sorunların ortaya çıkışını açıklama ve değişimin nasıl gerçekleşeceği ile ilgili yaklaşımlarda önemli paradigmalar oluştu. Bunların içinden “kısa süreli terapiler” olarak Stratejik Aile Terapisi ve Çözüm Odaklı Terapi önde gelir. Psikanaliz sonrası bu paradigmaların oluşumunda, hipnozun bir terapi tekniği olarak kullanılmasına birinci derecede katkıda bulunan Psikiyatrist Milton Erickson önemli rol oynadı. Erickson; hipnozu bir iletişim aracı olarak kullandı. Kullandığı tekniklerden biri “dolaylı etkileme”; yani düşünce, duygu ve davranışlara endirekt yön vermeydi. Yaşanan sorunun ana yapısı belirlenir, bu yapının çok benzeri metafor ve sembolik ifadelerle yeniden yapılanır. Hikayelerin sonu mutlaka sorunun aşılmasına yönelik çözüm yolları içerir. Hikayeye bakacak olursak değişime zorlayan tavsiyelere ve duyguları geçersiz kılan bir söyleme rastlanmaz. Özge Genç; çocuk, ergen ve yetişkinlerin yaşam sürecinde “kayıp” gibi sık yaşadıkları bir süreci ustalıkla terapötik bir araca dönüştürmüş. Umarız arkadan çok daha fazlası gelir."

- Emre KONUK
Klinik Psikolog, Çift ve Aile Terapisti, EMDR Avrupa Akredite Eğitmeni, DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurucusu

 

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  40
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  40,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  Kuşe
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786257843102
 • Basım tarihi
  Temmuz 2021
 • Basım yeri
  İstanbul / Türkiye
 • Boyutlar
  22,00cm x 22,00cm
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç