ÜYE OL        GİRİŞ   
Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları - Su % 25indirim

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları - Su

Buket Uzuner

Everest Yayınları

25,93 TL 19,44 TL
Stoktan Teslim

Buket Uzuner’in, bugün Anadolu’da yaşayan her kültürü derinden etkilemiş kadim Kamanlık (Şamanizm) geleneğinin dört unsuru olan Su, Toprak, Hava, Ateş’ten ilham alarak yazdığı yeni romanı Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları dörtlemesinin ilk kitabı ‘Su’ 8.baskısında!..

Gazeteci Defne Kaman bir yaz akşamı bindiği vapurda arkasında hiçbir iz bırakmadan kaybolur. Onu aramakla görevli Komiser Ali Ümit ile arkadaşı Sahaf Semahat kendilerini aniden tuhaf olaylar ve esrarengiz semboller arasında bulurlar. Bir yandan kendi hayatlarını sakatlayan yasak ve tabulara rağmen ayakta kalmaya çalışırken, kayıp gazeteci Defne Kaman’ın peşinde nefes nefese bir maceraya sürüklenirler.

Buket Uzuner, SU romanında bütün canlı varlıkları eşit değerde kabul ederek doğayı ve yaşamı kutsayan kadim Türk geleneği Kamanlık’a (Şamanlık) selam ederken, okurları hem eko-feminist bir okumaya, hem de 1000 yıl önce Uygur harfleriyle ön-Türkçe yazılmış olduğu düşünülen (Mutluluk Bilgisi) Kutadgu Bilig Şifresi ile zihin oyunlarına davet ediyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 344
Barkod : 9786051410036

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Utku Lomlu

Su

Yazar bu kitabında mitolojik simgeler ekseninde bir polisiye hikâye anlatır. Bu olayın temeline de su mitosunu alır. Mitoloji ve Türk mitolojisine ilgili olanlar için güzel bir çalışma.

D
Deniz Burak Bayrak  -   14.02.2016
Kayıp Defne ve Ümit Komiser'in macerası

Merak unsuru yanında eski Türk geleneğine ait 1000 yıllık alışkanlıklarımızı okuyunca siz de çok şaşıracak, etkileneceksiniz. Kahramanların her birinin ilgiyle takip edilen ve günümüz Türkiye'sinin sorunlarını da yansıtan hikayeleri ayrıca sürükleyip götürüyor ve serinin yeni kitaplarını okumak konusunda sabırsızlık yaratıyor.

Z
Zeynep Eriman  -   13.02.2016
Babil.com